Realisté

Realistům zvoní umíráček, členové hlasují o rozpuštění strany!

Realistům zvoní umíráček, členové hlasují o rozpuštění strany!
Zdroj: Profimedia

Volební neúspěchy a pasivita. To patří mezi hlavní důvody, proč vedení Realistů rozhodlo o vnitrostranickém hlasování o rozpuštění strany. V úterý o tom realisté informovali na svém facebookovém profilu.

Členové strany Realisté mají až do příštího pondělí možnost hlasovat o dobrovolném rozpuštění strany. Rozhodl o tom stranický Sbor zakladatelů.


"Důvodů bylo více, mezi ty klíčové patří pochopitelně dřívější volební neúspěchy, k nimž se letos přidala absolutní pasivita krajských organizací a také odchod mnoha členů do jiných politických uskupení," uvedla strana na svém facebookovém profilu.


A v některých komentářích se objevují podobná slova. "Jsem nečlen, protože se mi kdysi kromě přijímacího pohovoru za celou dobu nepovedlo se s nikým spojit, sekretariát na moje dotazy neodpovídal nebo odpovídal nesmyslně. Takže Realisty hdnotím jako moc hezký nápad, ale příšerný managing," napsal jeden z příznivců strany.

Související obsah


Realisté se definují jako konzervativní pravicová strana s důrazem na národní perspektivu, vznikli v roce 2016. Podle svých slov chtěli získat alespoň 20 % hlasů voličů. Strana poprvé kandidovala ve sněmovních volbách v roce 2017, v těch získala 0,71 procenta.


Mezi její priority patří národní zájmy, rodina, bezpečnost, spravedlnost, odpovědnost a ochrana národního bohatství. Mezi zakladatele patří ekonom a politolog Petr Robejšek, který je i hlavní tváří strany.

Podívejte se na reportáž TV Nova k sněmovním volbám 2017, v nichž debutovali Realisté:
 

rod, TN.cz

K tématu Realisté

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz