Dítě v autě

Hasiči zasáhli na poslední chvíli! Dítě vytáhli z rozpáleného auta

Hasiči zasáhli na poslední chvíli! Dítě vytáhli z rozpáleného auta
Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Další případ dítěte zavřeného v rozpáleném autě museli řešit karlovarští hasiči. Tentokrát se nejednalo o úmysl ani opomenutí, ale nechtěné zabouchnutí. I tak šlo však o minuty, protože byl hic.

K případu vyjížděli hasiči Karlovarského kraje v pondělí, kdy teploty sahaly k tropické třicítce. "V aktuálním počasí se může teplota ve vozidle velmi rychle vyšplhat k vysokým hodnotám, které mohou způsobit vážné zdravotní komplikace všem uvnitř, ať už se jedná o zvířata či právě malé dítě," upozornili záchranáři na facebooku.


Dítěti v autě se tentokrát naštěstí nic nestalo. "Žádost o pomoc přišla velmi rychle, nejednalo se o zapomenuté dítě v autě, ale o nechtěné zabouchnutí. Hasiči dveře otevřeli a dítě v pořádku bez zdravotních komplikací předali matce," uvedli hasiči.

Související obsah


Z fotografií, které k příspěvku připojili, je zřejmé, že dítě zachránili okénkem na místě řidiče. "Pokud se něco takového stane, je nutné co nejrychleji zavolat si o pomoc i za cenu případného rozbitého skla v okně," dodali.

Příběh měl tentokrát šťastný konec. Bohužel jsou ale i takové, které skončily smrtí člověka nebo domácího mazlíčka. Jedním příkladem za všechny je hrozivý případ ze Slovenska z loňského června, kdy nechala matka svou dvouapůlletou dceru v autě a odešla na vyšetření. Holčička v rozpáleném voze nepřežila.

Související obsah

TN.cz

K tématu Dítě v autě

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz