Vojenská policie

Vojenská policie na generálním štábu a v Prostějově. Kvůli smrti vojáka!

Vojenští policisté v úterý zasahovali na generálním štábu a na základně v Prostějově. Informaci potvrdila TN.cz mluvčí vojenské policie Nikola Hájková. Nechtěla ovšem upřesnit, zda byl někdo zatčen a čeho se zásah vlastně týká.

"Mohu potvrdit, že byly provedeny jisté úkony trestního řízení a že na případu dále pracujeme. Průběh vyšetřování nebudeme nijak blíže konkretizovat, právo na podávání informací si vyhradilo Městské státní zastupitelství v Praze," uvedla ve středu odpoledne mluvčí armádních policistů.

Mluvčí ministerstva obrany Jana Zechmeisterová byla sdílnější jen o chlup. "Úkony trestního řízení byly provedeny v souvislosti s prověřováním úmrtí příslušníka afghánských ozbrojených sil loni v říjnu," řekla na dotaz TN.cz.

Je tedy pravděpodobné, že zásah vojenských policistů souvisí s podzimním atentátem na afghánské základně Šindánd, při kterém zahynul český voják Tomáš Procházka.

Krátce po útoku byl zadržen mladý afghánský voják, který skončil ve vazbě západních jednotek. Později se objevily informace, že když se zadržený voják vrátil afghánským úřadům, byl zbitý a v bezvědomí.

Krátce nato zemřel. V listopadu navíc New York Times napsaly, že jsou vyšetřováni čeští a američtí vojáci, kteří měli mít na smrti mladého Afghánce podíl. Ministerstvo obrany nicméně tehdy informace popřelo.

Pusťte si listopadovou reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz