Chorvatsko

Nic pro arachnofobiky! V Chorvatsku vyfotili obří pavouky. FOTO

Nic pro arachnofobiky! V Chorvatsku vyfotili obří pavouky. FOTO
Zdroj: Profimedia

Na internetu se objevily dvě děsivé fotografie velkých pavouků pořízené v Chorvatsku. Prvního zachytili na zemi na ostrovech Kornati. Děsivější fotografie ale pochází z moře u pobřeží u města Trogir. Tam pavouka vyfotili na bójce.

Z fotografií zveřejněných ve facebookové skupině věnující se Dalmácii to vypadá, že Chorvatsko zamořují obří pavouci. Jeden z uživatelů vyfotografoval osminohé monstrum údajně na ostrovech Kornati, který leží u pobřeží mezi Zadarem a Šibeníkem.

U Trogiru pak pavouka vyfotil i další člověk. Zvíře se mělo záhadným způsobem dostat na bójku několik desítek metrů od pobřeží.

Diskutující ale zpochybňují autenticitu snímku. Kladou si hlavně otázku, jak se zvíře dostalo tak daleko od břehu.

Správce stránky ale v komentářích zveřejnil ještě jeden snímek z jiného úhlu, kterým se snaží dokázat, že fotografie pavouka autentická je. Místní připomínají, že sotva zmizela jedna hrozba pro turisty – žralok, hned se objeví další.

Související obsah

Podle listu dnevno.hr, který na případ upozornil, by vyfotografované zvíře mělo být slíďák. Ten je sice děsivý a patří mezi největší evropské pavouky, není ale jedovatý.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz