Krimi

Po zásahu vojenské policie kvůli smrti vojáka jsou stíháni čtyři lidé

Vojenská policie v úterý zasahovala na generálním štábu a na základně v Prostějově. Městské státní zastupitelství v Praze ve čtvrtek oznámilo, že v rámci prověřování okolností úmrtí afghánského vojáka bylo zahájeno trestní stíhání čtyř lidí kvůli neoznámení trestného činu.

V úterý vojenští policisté zasahovali na generálním štábu a také na základně v Prostějově. "Úkony trestního řízení byly provedeny v souvislosti s prověřováním úmrtí příslušníka afghánských ozbrojených sil loni v říjnu," uvedla k zásahu na dotaz TN.cz mluvčí ministerstva obrany Jana Zechmeisterová.

Ve čtvrtek pak Městské státní zastupitelství v Praze také potvrdilo, že jde o vyšetřování okolností smrti afghánského vojáka. Dodalo, že již začalo trestní stíhání.

"V souvislosti s tímto prověřováním bylo zahájeno trestní stíhání čtyř osob pro přečin neoznámení trestného činu podle § 368 odst. 1 tr. zákoníku," uvádí tisková zpráva státního zastupitelství.

Je pravděpodobné, že obvinění souvisí s incidentem na afghánské základně Šindánd, kde po atentátu zemřel český voják Tomáš Procházka. Po útoku byl zadržen mladý afghánský voják. Ten měl být ale v době, kdy ho západní jednotky předaly afghánským úřadům, v bezvědomí a zbitý. Mladý Afghánec nakonec zemřel. Deník New York Times zveřejnil, že byli vyšetřováni čeští a američtí vojáci. Ministerstvo obrany tehdy informaci popřelo.

Na reportáž TV Nova o úterním zásahu vojenské policie se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz