Cyklistika

Oblékáte si na kolo spodní prádlo? Chyba, jezdit se má "naostro"!

Oblékáte si na kolo spodní prádlo? Chyba, jezdit se má "naostro"!
Zdroj: Getty Images

Ať už jste spíš sváteční cyklisti nebo se svým umem blížíte profíkům, měli byste při každé jízdě dodržovat několik zásad. Jedna se týká i poměrně intimního problému, a to nošení spodního prádla pod cyklistické šortky. Správně se pod ně totiž nic nenosí! Proč?

Možná to někoho překvapí, ale jízda "naostro", tedy bez spodního prádla pod cyklistickými šortkami či legínami, je skutečně ta správná. Jezdí tak cyklisté Tour de France a další cyklo profíci, ale také poloprofesionálové či závodníci na amatérských soutěžích.


Důvodů, proč spodní prádlo při jízdě na kole nenosit, je hned několik, především těch zdravotních. Předejdete nepříjemným odřeninám a otlačeninám, zapaření rozkroku i bakteriálním infekcím. Speciální oblečení má už v sobě totiž zpravidla všitou antibakteriální vložku, která spodní prádlo nahrazuje.

"Cyklistické kraťasy jsou navrženy taky, aby seděly přímo na těle. Z toho důvodu není použití spodního prádla vhodné, protože se zpravidla shrne na stranu. A není to dobré ani z hlediska materiálu - kraťasy mají například odvádět pot, což spodní prádlo naruší," upozornil závodní cyklista Michael Kubín.

Související obsah


"Specializované oblečení už dávno není doménou profesionálních sportovců, ale běžně ho nosí i turisté, především z důvodu komfortu při sezení díky výstelce. A to i na krátké výlety. Běžně se také nosí kraťasy, které mají uvnitř výstelku, ale jsou na první pohled k nerozeznání od těch pro běžné nošení," dodal.

Na kolo proto vyrazte už jedině naostro! Uvidíte, že to bude nejen příjemnější, ale také zdravější a užijete si při jízdě více svobody.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz