Pláž

Baltské moře je plné sinic! Úřady už zavřely přes 20 pláží. PŘEHLED

Baltské moře je plné sinic! Úřady už zavřely přes 20 pláží. PŘEHLED
Zdroj: APTN

Pokud se chystáte vyrazit na dovolenou k Baltskému moři, můžete být zklamáni. Polské úřady totiž zakázaly koupání na 21 plážích. Kvůli horku se v teplé mořské vodě rozmnožily sinice, které jsou nebezpečné lidskému organismu, upozorňuje web TVN24.

Na jednadvaceti polských plážích visí červené vlajky. Úřady je nechaly zavřít kvůli nebezpečným sinicím a upozorňují rekreanty, aby nevstupovali do moře, varuje web. Tyto bakterie totiž mohou způsobit nepříjemné zdravotní problémy.

Místní hygienici vydali varování, že kontakt s bakteriemi může způsobit alergie a vyrážky. Pití kontaminované vody může zároveň vést k vážným zažívacím potížím.

Hygienici proto zakázali koupání na těchto místech: Stegna I. a II., Gdaňsk Stogi, Léčebný dům Gdaňsk Brzezno, Molo Gdaňsk Brzezno, Gdaňsk Klipper Jelitkowo, Gdaňsk Jelitkowo, Sopot-32A-33, Sopot-EKO-Tropikalna Wyspa, Sopot - Łazienki Południowe, Sopot - K22, Gdyně Orłowo, Gdyně Redłowo, Gdyně Babie Doły, pláž Jurata "Międzymorze", pláž Jastarnia "Leśna", pláž Jastarnia "Zdrojowa", pláž Jastarnia "Nadmorska-Plażowa", pláž Jastarnia "Ogrodowa", pláž Kuźnica "Kościół" a Chałupy vstup číslo 21.

Související obsah

Podle polských hygieniků se může situace měnit. Sinice se totiž díky mořským proudům přesouvají. Z toho důvodu se mohou dnes uzavřené pláže otevřít, jiným naopak hrozí uzavření.

Tak výrazné rozmnožení sinic zaznamenali v Polsku také v minulém roce. Tehdy kvůli nim muselo být uzavřeno 50 pláží. Jde o důsledek mimořádně vysokých teplot kolem 34 stupňů Celsia, čímž dochází k oteplení jinak studeného Baltského moře.

Takhle to vypadalo u Baltského moře v minulém roce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz