úmrtí

Tragédie u Cimrmanů: Táta Vojty Kotka upadl a zlomil si vaz

Tragédie u Cimrmanů: Táta Vojty Kotka upadl a zlomil si vaz
Zdroj: Profimedia

Smutná zpráva zasáhla milovníky Divadla Járy Cimrmana. Ve věku 66 let nečekaně zemřel herec Václav Kotek, otec známého herce Vojty Kotka (31). Informaci redakci TN.cz potvrdil herec a scenárista Zdeněk Svěrák (83).

Václav Kotek byl údajně nalezen mrtev ve středu dopoledne ve svém domě na Karlštějně. Na místě neštěstí dokonce zasahovala kriminální policie, kterou měli zavolat dělníci ze stavební firmy.

"Mohu potvrdit úmrtí muže (ročník 1953) v obci Karlštejn. Ve věci jsme nařídili soudní pitvu, na jejíž výsledky se čeká. Předběžně bylo vyloučeno cizí zavinění," potvrdila policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

Že se jednalo o Václava Kotka potvrdil jeho kolega Zdeněk Svěrák. "Zprávu mi potvrdil jeho syn Vojta. Jeho tatínek se nešťastně zřitil ze schodů ve svém domě a zlomil si vaz," řekl redakci TN.cz. 

Související obsah

Podle slov Svěráka má k němu v sobotu dorazit Vojta Kotek se svou maminkou, kde vydají společné prohlášení. Václav Kotek začínal jako kulisák, hrál ve dvanácti hrách Divadla Járy Cimrmana a postupně se vypracoval až na manažera divadla.

V roce 2007 vedl výpravu do ruského pohoří Altaj, která tam provedla úspěšný výstup na tehdy nepojmenovanou horu. Dobytý vrchol pak pojmenovali Hora Járy Cimrmana.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu úmrtí

Důležité Události

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz