úmrtí

Tragédie u Cimrmanů: Táta Vojty Kotka upadl a zlomil si vaz

Tragédie u Cimrmanů: Táta Vojty Kotka upadl a zlomil si vaz
Zdroj: Profimedia

Smutná zpráva zasáhla milovníky Divadla Járy Cimrmana. Ve věku 66 let nečekaně zemřel herec Václav Kotek, otec známého herce Vojty Kotka (31). Informaci redakci TN.cz potvrdil herec a scenárista Zdeněk Svěrák (83).

Václav Kotek byl údajně nalezen mrtev ve středu dopoledne ve svém domě na Karlštějně. Na místě neštěstí dokonce zasahovala kriminální policie, kterou měli zavolat dělníci ze stavební firmy.

"Mohu potvrdit úmrtí muže (ročník 1953) v obci Karlštejn. Ve věci jsme nařídili soudní pitvu, na jejíž výsledky se čeká. Předběžně bylo vyloučeno cizí zavinění," potvrdila policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

Že se jednalo o Václava Kotka potvrdil jeho kolega Zdeněk Svěrák. "Zprávu mi potvrdil jeho syn Vojta. Jeho tatínek se nešťastně zřitil ze schodů ve svém domě a zlomil si vaz," řekl redakci TN.cz. 

Související obsah

Podle slov Svěráka má k němu v sobotu dorazit Vojta Kotek se svou maminkou, kde vydají společné prohlášení. Václav Kotek začínal jako kulisák, hrál ve dvanácti hrách Divadla Járy Cimrmana a postupně se vypracoval až na manažera divadla.

V roce 2007 vedl výpravu do ruského pohoří Altaj, která tam provedla úspěšný výstup na tehdy nepojmenovanou horu. Dobytý vrchol pak pojmenovali Hora Járy Cimrmana.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz