Domácí

"Díky za všechno, Vašku." Cimrmani se loučili s Václavem Kotkem

Česko se rozloučilo s hercem a manažerem Divadla Járy Cimrmana Václavem Kotkem, který tragicky zemřel ve věku 66 let na konci července. Přibližně půlhodinový obřad se konal v krematoriu v Praze - Strašnicích a dorazily na něj davy lidí.

Ceremoniál v obřadní síni začal podle plánu hodinu po poledni a trval přibližně půl hodiny. S Kotkem se loučila zaplněná síň, řada hostů musela zůstat stát.

Smuteční obřad zahájil proslovem herec Zdeněk Svěrák, který si povzdychl, že se při smutných příležitostech schází s přáteli až příliš často. "Díky za všechno, Vašku," rozloučil se s Kotkem. Byl jediným řečníkem. Zavzpomínal i na Kotkovu lásku ke golfu či jeho psa, který rád jezdil sám vlakem.

Proslov Zdeňka Svěráka na pohřbu Václava Kotka:

Dveře obřadní síně se otevřely těsně před 13. hodinou a smuteční hosté se začali řadit, aby mohli vpředu položit květiny. Na místě bylo i několik velkých věnců, mimo jiné od Bolka Polívky.

Krátce před obřadem se u smuteční síně objevila kromě Svěráka také Jana Švandová, vzdát Kotkovi poslední hold přišel i Svěrákův syn Jan či herečka Bára Štěpánová.

Půl hodiny před začátkem obřadu na místo dorazil další z "Cimrmanů" Petr Brukner, skladatel Jaroslav Uhlíř či herec Bob Klepl. S otcem se přišel rozloučit také Vojta Kotek s doprovodem.

"S bolestí v srdci oznamujeme, že nás dne 24. července 2019 ve věku 66 let nečekaně opustil náš milovaný manžel, tatínek, syn, bratr, strýc a švagr pan Václav Kotek," stojí ve smutečním oznámení.

Související obsah

Herce našli mrtvého v jeho domě v obci Karlštejn. "Zprávu mi potvrdil jeho syn Vojta. Jeho tatínek se nešťastně zřítil ze schodů ve svém domě a zlomil si vaz," řekl pro TN.cz Kotkův kolega Zdeněk Svěrák.

Členem Divadla Járy Cimrmana byl Kotek od roku 1973 a účinkoval ve 12 hrách, včetně Vyšetřování ztráty třídní knihy, Němého Bobeše nebo Hospody Na mýtince. Postupně se vypracoval až na manažera divadla.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz