Domácí

Inspektor navštívil kemp Nebřich. Dosáhl jen tak tak na bronz

Prázdninový inspektor televize Nova se tentokrát rozhodl zkontrolovat menší kemp na Benešovsku. Vypravil se do osady Nebřich na břehu slapské přehrady. Pro prohlédnutí dost váhal, jestli kempu medaili vůbec udělit, nakonec dostal s odřenýma ušima bronz.

Menší tábořiště rozkládající se na břehu slapské přehrady u vesnice Nebřich zaujme velkým počtem stromů, díky kterým se tu ve velkých vedrech zchladíte, a také příjemnou pláží. "Tady jsou dobrý podmínky pro koupání, máme tu pláž, je to i pro děti vhodný a voda tu bývá čistá až do konce sezony," tvrdí majitel kempu. "Tady si člověk krásně zaplave a ta voda je tady čistá," pochvaluje si pobyt jeden z návštěvníků.

V přilehlé slapské přehradě si kromě koupání můžete dopřát zábavu i na šlapadlech. Za hodinu zaplatíte 180 korun. Půjčit si můžete i motorový člun za 420, pramici za 290 nebo lehátko za 80 korun na hodinu.

Kemp nabízí pěkné dětské hřiště, na kterém samozřejmě nechybí ani pískoviště. Kdo stojí o trochu adrenalinu, může navštívit nedaleké lanové centrum. "My jsme tady letos poprvé a jsme velice spokojeni. Je tu i hřiště pro děti a my máme malé děti," uvedli jiní z návštěvníků.

Kontrole prázdninový inspektor podrobil také ubytování. Přespávat můžete v pronajatých karavanech s výhledem na přehradu, nebo si zaplatit místo pro vlastní. Vítáni jsou i lidé se stany. "Ten náš karavan není zrovna v nejlepším stavu. Myslím, že kdyby zapracovali na tom vybavení, tak to vlastně nebude mít chybu," tvrdí jeden z rekreantů.

Související obsah

Za pronájem karavanu zaplatíte 480 korun na noc, za vlastní karavan 80 korun, za stan 60, za psa 30 a za jednorázové parkování 50 korun na den. Ani sprchy a toalety už od pohledu nepůsobí nejluxusněji, v době návštěvy inspektora byly ale čisté a uklizené.

Restauraci v tábořišti nenajdete, takže můžete využít místní bufet nebo vlastní zásoby. Kdo chce mít zkrátka v Nebřichu plné břicho, musí si pomoci sám nebo zajít do kiosku, kde je výběr z českých klasik.

"K obědu si můžou dát buďto smažená jídla, o víkendech vaříme i hotová jídla nebo polévku, langoše, párek v rohlíku," informuje obsluha z bufetu. Ceny jsou příznivé, smažák za 105 korun, půl litru piva za 29 korun.
 

Od lesního tábořiště Nebřich nelze očekávat velký luxus. Jednoznačně je to dovolená pro nenáročné. O tom, zda udělit medaili inspektor váhal. Nakonec ho ale přesvědčili lidé, kteří zde tráví dovolenou rádi. Udělil mu proto bronz s výtkou, že je co zlepšovat.

Marek Tereba, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz