Požár

Šlo o vteřiny, přišli jsme o vše, popsala žena požár autobusu v Itálii

Na italské dálnici A14 u letoviska Rimini hodinu po čtvrteční půlnoci úplně shořel dvoupatrový autobus vezoucí více než pět desítek českých turistů. Jak děsivý zážitek popsala jedna z cestujících?

"Šlo o vteřiny, naše rodina přišla při požáru o všechny věci, doklady i peníze. Zůstal mi jen telefon, který jsem měla v kapse," popsala jedna z pasažérek pro TN.cz.

Doplnila, že po požáru skončili turisté z autobusu na nedaleké benzínce, kde strávili přibližně následujících deset hodin. "Po čase nás manažer z pumpy odstěhoval blíž k dálnici, kde bylo větší vedro a hluk," popsala žena, která už na dovolenou nemá ani pomyšlení a chce se co nejdřív vrátit do Česka.

Redakce TN.cz shání i vyjádření cestovní kanceláře, která měla zájezd pořádat. Její zástupce před sobotní 18. hodinou vzkázal, že se momentálně starají o své klienty a informace zašlou co nejdříve.

O požáru autobusu informovali na svých stránkách riminští hasiči, podle kterých bylo na palubě 54 výletníků z Česka a také dva řidiči.

Související obsah

Když hasiči na místo dorazili, byli už všichni pasažéři i oba šoféři už mimo autobus a starali se o ně přivolaní záchranáři a dálniční policisté. Hasiči na místě zasahovali asi čtyři hodiny a dálnice musela být ve směru na jih uzavřena.

Portál Rimini Today uvedl, že autobus Čechy vezl na jih země do Apulie a začal hořet krátce po projetí mýtného stanoviště jižně od Rimini.

Plameny vyšlehly v motorové části a velmi rychle se začaly šířit i na zbytek vozidla. Řidiči i cestující tak před ohněm unikli jen tak tak. V pátek ráno pro ně pak přijel náhradní autobus, který je odvezl do cíle.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz