Požár

Požár autobusu s Čechy v Itálii: Dítě v péči záchranářů, shořelé léky

Požár autobusu s Čechy v Itálii: Dítě v péči záchranářů, shořelé léky
Zdroj: facebook.com

Děsivý zážitek mají za sebou čeští turisté, kteří cestovali na dovolenou do Itálie. Jejich autobus začal v pátek brzy ráno na dálnici A14 u letoviska Rimini hořet. Nakonec z něj zbyl jen ohořelý vrak. Zástupce cestovní kanceláře prozradil, že jedno dítě se nadýchalo kouře a skončilo v péči záchranářů. Ostatní cestující vyvázli bez zranění.

Podle výkonného ředitele cestovní kanceláře Gargano, která zájezd organizovala, začal autobus sám hořet. "Zprávu o požáru jsem obdržel v pátek v 1 hodinu ráno," prozradil Roman Ježek. V té době bylo na palubě autobusu 55 výletníků a dva řidiči.

Podle Ježka vyvázli všichni cestující bez zranění. Jedno dítě se však nadýchalo kouře a muselo být ošetřeno lékaři záchranné služby. Turisté nakonec za pomocí italské policie skončili na nejbližším odpočívadle, kde čekali až do dopoledne na příjezd náhradního autobusu, který je odvezl do cílové destinace na Garganu.

"Do této doby se řidič shořelého autobusu staral o všechny klienty a kupoval jim v potřebném množství pití i jídlo z prostředků cestovní kanceláře," vysvětluje výkonný ředitel. Čtyři cestující se však rozhodli dovolenou ukončit. Podle Ježka odjeli zpět do Česka následující den, tedy v sobotu. Cestovní kancelář jim podle tvrzení ředitele vrátí celou částku za pobyt.

Související obsah

Mnoho turistů přišlo v plamenech o svá zavazadla a doklady. "Těm, u kterých se podařilo věci zachránit, jsme oblečení vyprali, protože bylo cítit od kouře," popsal Ježek.

Ostatní byli převezeni do nejbližšího obchodního centra, kde si na náklady cestovní kanceláře mohli nakoupit základní věci jako například plavky, spodní prádlo, trička a šaty. Náhradní doklady pak cestovka zajistila prostřednictvím české ambasády v Římě. Ředitel cestovní kanceláře také zajistil všem potřebné léky, o které přišli při požáru autobusu.

"Ještě cestou v autobusu jsem zjistil, kdo užívá pravidelně léky, o které přišli během požáru, jako Varfarin, Ventolin, inzulin, léky na vysoký krevní tlak, atd., tyto léky v potřebném množství jsem následně zajistil, zaplatil z prostředků cestovní kanceláře a ještě večer předal klientům," uvedl ředitel CK Gargano Roman Ježek.

Podívejte se na záběry z požáru autobusu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz