Nákladní vlak

Obří mrak a vagóny na hromadě: Děsivé záběry nehody vlaku!

Na důležité železniční trati mezi Chodovou Planou a Mariánskými Lázněmi na rozhraní Karlovarského a Plzeňského kraje v neděli před pátou hodinou odpoledne vykolejil nákladní vlak vezoucí vápno. Vagóny skončily převrácené mimo trať, škoda je skoro 30 milionů.

Podle informací na webu Českých drah omezení na místě vydrží do pátečního poledne. Drážní inspekce škodu odhadla na 29 milionů korun - 20 milionů na vlaku, zbytek přímo na trati.

"Vlak Ex 556 mezi stanicemi Planá u Mariánských Lázní a Mariánské Lázně nejede, cestující použijí autobusy náhradní dopravy a následné vlaky .Předpokládaný čas přistavení autobusů náhradní dopravy je mezi 17:30 a 17:45 hod.," uvedl dopravce na stránkách krátce po incidentu.

A dá se očekávat, že se omezení dotkne i dalších spojů, protože vlaky mezi Mariánskými Lázněmi a Chodovou Planou nejezdí vůbec a spojení mezi stanicemi obstarávají náhradní autobusy.

Související obsah

"Podle mých informací vykolejilo na místě kromě lokomotivy i šestnáct vagónů převážejících vápno," řekl TN.cz mluvčí Českých drah Radek Joklík. Drážní inspekce v neděli večer upřesnila, že vagónů vykolejilo třináct a čtyři vozy naopak zůstaly na kolejích.

Pusťte si záběry z místa nehody:

 

Dopravce neuvedl, proč nákladní vlak vykolejil, pouze to, že na místě jsou složky integrovaného záchranného systému. Trať 170 je přitom důležitou spojnicí mezi Plzní a Chebem.

Provoz vlaků se zastavil v neděli po 17. hodině i na trati mezi Hradcem Králové a Pardubicemi poté, co se rychlík na přejezdu mezi stanicemi Pardubice-Rosice nad Labem a Stéblová srazil s autem. Omezení by tu mělo být do nedělního večera.

TN.cz

K tématu Nákladní vlak

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz