Zahraničí

Vítěz počítačové hry získal 69 milionů! Dařilo se i Čechům

Vítěz počítačové hry získal 69 milionů! Dařilo se i Čechům
Zdroj: Profimedia

Šestnáctiletý Američan se stal mistrem světa v počítačové hře Fortnite. Kromě trofeje získal také výhru ve výši 3 miliony dolarů. V elitní stovce se dařilo také Čechům. Jeden se umístil na 22. místě, druhý na 84.

Kyle Giersdorf (16) vyhrál turnaj v počítačové hře Fortnite, který se konal v neděli v americkém New Yorku. Při obdržení trofeje se usmíval a zářil štěstím. Jako mistr světa si odnesl výhru ve výši tři miliony dolarů (v přepočtu 69 milionů korun).

Za peníze si však mladík neplánuje pořídit nic velkého. "Chci jen nový stůl a možná stůl pro mou trofej," řekl Giersdorf BBC.

Dařilo se také českým mladíkům. Richard Janeček, který má přezdívku Skailereu, skončil na 22. místě. Martin "Marteen" Pátek se umístil také v první stovce. Podařilo se mu obsadit 84. místo.

Související obsah

V turnaji se utkali hráči z více než třiceti zemí světa. Největší počet hráčů měly USA, a to sedmdesát lidí. Čtrnáct jich bylo z Francie a jedenáct z Velké Británie. Do první stovky se přes deset týdnů snažilo kvalifikovat až čtyřicet milionů hráčů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz