Vykolejení vlaku

Škoda za desítky milionů: Ředitel SŽDC oznámil příčinu nehody

Za nedělní vykolejení vlaku poblíž Mariánských lázní může zřejmě vysoká rychlost. Uvedl to generální ředitel Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jiří Svoboda na svém twitterovém účtu.

Vagóny s poničenými cisternami poházenými po bílé stráni. Tak vypadá místo nedělní železniční havárie poblíž Mariánských lázní v Plzeňském kraji, kde vykolejil vlak převážející vápno.

Případem se zabývá i policie. "Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti," sdělila na svém twitterovém účtu.


"Bohužel šetření nehody nákladního vlaku u Mariánských Lázní ukazuje, že strojvedoucí zřejmě trojnásobně překročil povolenou rychlost. Vydal jsem pokyn k urychlenému vyšetření příčin nehody, opravy a znovu zprovoznění tratě," uvedl generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda.

Drážní inspekce je ale se závěry podstatně opatrnější. "Vyšetřování je teprve na začátku a ještě nemáme analýzu dat z rychloměru lokomotivy, v tuto chvíli by příčiny nehody byly pouze spekulací. Nyní pracujeme s několika různými verzemi," řekl mluvčí inspekce pro TN.cz Martin Drápal.


Odklízení železničních vagónů potrvá nejméně několik dní, až poté bude možné podrobně prozkoumat poškození tratě. V pondělí k vykolejenému vlaku zamířil i speciální tank drážních hasičů, který má pomoci s odklízením trosek.

 

Související obsah


Při havárii vlaku vykolejilo třináct vagónů, škoda je podle drážní inspekce asi 29 milionů korun, z toho 20 milionů na vlaku a 9 na trati. Kvůli havárii je provoz na trati přerušený, podle Českých drah bude trasa zřejmě opět průjezdná v pátek v poledne. Místo vlaků zajišťují přepravu cestujících náhradní autobusy.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz