Domácí

Noční směny, tři tanky. Hasiči pracují u nehody vlaku nepřetržitě

Hasiči stále usilovně pracují na odstranění nehody vlaku u Mariánských lázní, nasadili dokonce hned tři vyprošťovací tanky. Práce nepřetržitě pokračují, zatím není jasné, kdy dojde ke zprovoznění trati.

V neděli vyjely jednotky Integrovaného záchranného systému k vážné železniční nehodě poblíž Mariánských lázní. Vlak převážející vápno zřejmě kvůli výrazně vyšší rychlosti, než je v úseku povolena, vykolejil, několik vagonů skončilo ve stráni.

Celkem vykolejilo 13 vagonů a lokomotiva, škody jsou ohromné, první odhady drážní inspekce hovoří o 29 milionech korun, přesnější odhady budou k dispozici, až se podaří vykolejené vagony odstranit a inspektoři budou moci prozkoumat poškození železnice.

Vyprošťovací práce jsou v plném proudu. Hasiči se postupně snaží odtáhnout vykolejené vagony, s použitím jeřábu některé z nich staví zpět na kola, aby se z nich mohl přečerpat náklad. "Chystá se osvětlení místa zásahu, aby bylo možné pokračovat celou noc. Práce budou přerušeny jen v případě, že by další postup za umělého osvětlení byl vyhodnocený jako příliš nebezpečný pro zasahující hasiče," zveřejnili v pondělí karlovarští hasiči na sociálních sítích.

Práce pokračovaly celou noc, hasiči budou pracovat i celé úterý. "Pracovalo se téměř celou noc za umělého osvětlení. Pouze s krátkou pauzou nad ránem, kdy už docházelo k totálnímu vyčerpání zasahujících hasičů kvůli dlouhotrvajícímu a předevšém nesmírně fyzicky náročnému zásahu," potvrdil mluvčí hasičů Martin Kasal.

"Čtyři vagony se podařilo během noci stáhnout z kolejí a z náspu a uvolnit tak část kolejového svršku. Jeřábem se podařilo nakolejit jeden z vagonů. Práce nadále pokračují," doplnili hasiči v úterý dopoledne.

Související obsah

Nasazení vyprošťovacího tanku se v tomto případě osvědčilo, hasiči tak na místo povolali další dva.

Zatím není zcela jasné, jak dlouho ještě budou práce pokračovat, informační portál Českých drah hovoří o 2. srpnu.


 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz