Domácí

Další útoky na klienty bank! Dejte pozor na podvodné e-maily

Další útoky na klienty bank! Dejte pozor na podvodné e-maily
Zdroj: Profimedia

Na internetu se šíří další vlna podvodných zpráv, které se tentokrát zaměřují na klienty Komerční banky a Fio banky. Ani jedna ale podobné e-maily nerozesílá, obě banky doporučují na odkazy neklikat.

Fio banka vydala v úterý dopoledne varování před vlnou podvodných emailů, které se snaží zákazníkům vnutit aktualizaci zabezpečení.

"Vůbec z toho nemáme radost, ale musíme Vás upozornit na další podvodné e-maily, které se vydávají za zprávu od nás. Žádná taková varování neposíláme. E-mail rovnou smažte a na nic neklikejte," doporučuje banka.

Cílová stránka může vypadat jako stránka banky, vždy je ale vhodné podle prohlášení porovnat adresu v horním řádku s adresou oficiálních stránek, už podle té se dá poznat, jestli jde o podvrh.

Vhodné je také zkontrolovat e-mailovou adresu odesílatele, i ta může totiž napovědět, zda se jedná o podvod. Banka aktuálně pracuje na zablokování stránky.

Související obsah

U Komerční banky se objevil jiný e-mail, ten nenavádí klienta k aktualizaci zabezpečení, zaměřuje se na KB klíč a jeho aktivaci.

"Na odkazy v e-mailu neklikejte a nezadávejte vaše přihlašovací údaje! Komerční banka tento typ informací po klientech nikdy nevyžaduje. Doporučujeme vám neotevírat žádné emaily z neznámého zdroje, neklikat na neznámé odkazy v nich uvedené a nevyplňovat přihlašovací údaje včetně vkládání vašeho certifikátu pro internetové bankovnictví," doporučuje Komerční banka.

V případě, že jste na odkaz již kliknuli, kontaktujte klientskou linku internetového bankovnictví, doporučuje společnost.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz