Český ráj

Extra arogantní a extra hloupí návštěvníci rozčílili CHKO Český ráj

Extra arogantní a extra hloupí návštěvníci rozčílili CHKO Český ráj
Zdroj: facebook

Chování některých návštěvníků přírodních parků je už za hranou. Poslední případ vandalismu rozčílil správce CHKO Český ráj. Mladá dvojice vyryla název svého instagramového účtu do pískovcové skály a následně dílo ze skály vydřeli, tvrdí CHKO. Lidé na snímku vyfocení ale odmítají, že by památku poškodili.

CHKO Český ráj kritizuje návštěvníky, kteří spíše než relax v přírodě, zajímají lajky na sociálních sítích. Dokonce i vyryli svůj podpis do pískovcové skály.

"Ti extra arogantní či extra hloupí se u svých výtvorů vyfotí a dopíší srdceryvný příběh o svém dobrodružství," komentuje CHKO Český ráj na facebooku "uměleckou" tvorbu mladé dvojice. Ta v přírodní rezervaci Příhrazské skály do jedné ze skal vyryla název svého instagramového účtu LifeFamilyPassport.

Související obsah

Tím ale vandalismus neskončil. Rádoby umělci své dílo po zapózovaní smazali: "Vydřeli jej ze skály, hloupost lidská je bezbřehá,“ zlobí se správa CHKO Českého ráje, za pravdu jí dávají i fanoušci stránky pod zveřejněným příspěvkem.

Manželé, kteří jsou na snímku zachycení, ale odmítají, že by skálu poškodili. "Chápeme pobouření, naše stránky chtěl někdo zneužít. Navštívili jsme spoustu nádherných míst a chováme se vždy s pokorou," uvedla pro web Libereckezpravy.cz vyfotografovaná žena.

 

Ochránci ale tvrdí, že se na místě byli podívat a zbytky nápisu tam jsou. Chráněná krajinná oblast dokonce zveřejnila fotografii, která má dokazovat, že na místě nápis byl.

jiha, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz