Zahraničí

"Ochraňte moje děti", prosí princezna soud! Šejk je chce zpět

V Británii začal rozvod století mezi princeznou Hajou a korunním princem a premiérem Spojených arabských emirátů. Hajá se poprvé od svého útěku od dubajského miliardáře a mocného šejka Muhammada bin Rašída Al Maktúma, přestala skrývat a přišla k soudu. Bitva se povede zejména o dvě společné děti, které jsou momentálně s matkou v Británii.

Sedmdesátiletému korunnímu princi se klaní jedna z nejbohatších zemí světa - Spojené arabské emiráty. Jeho majetek před pár lety odhadl časopis Forbes na více než 12 miliard korun. Jeho děti o něm ale mluví jako o nejkrutějším člověku na světě.

"Mučili mě a bili. Řekli mi, že jim to poručil můj otec, mlátit mě tak dlouho, dokud mě nezabijí," řekla princezna Latífa Maktúmová. "Je to ten nejkrutější člověk, kterého jsem kdy ve svém životě potkala. Je to ztělesněné zlo," dodala. Svědectví nevlastní dcery - princezny Latífy - šestou manželkou šejka otřáslo natolik, že se pětačtyřicetiletá princezna Hajá rozhodla se svými dětmi uprchnout do Londýna.

Související obsah

"Můj otec má sice image moderního člověka, ale to jsou kecy," dodala dcera Latífa. Šejk Al Maktúm, který má asi 20 dětí, stojí za výstavbou nejvyšší budovy světa Burdž Chalífa v Dubaji. Do jeho portfolia spadají i aerolinky, telekomunikace a investiční společnosti s více než padesáti tisíci zaměstnanci.

Šejk usiluje u londýnského soudu, ke kterému se ale nedostavil, aby se syn a dcera, které má s princeznou Hajou, okamžitě vrátili do Dubaje. Také požaduje omezení možností novinářů, kteří o řízení nejvyšší soudu v Londýně informují. Druhý bod ale britský soudce rovnou zamítnul. Šejk svou manželku na sociálních sítích nedávno nepřímo nařkl z nevěry.
 

mik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz