Nehoda

Opravy poškozené trati se táhnou, zavřená bude do půlky srpna

Opravy poškozené železniční trati mezi Chebem a Mariánskými Lázněmi po víkendové nehodě nákladního vlaku potrvají minimálně do 20. srpna. V pátek to potvrdila Správa železniční dopravní cesty. Veškeré opravy od ní přebírá Karlovarský kraj. Odhadované náklady se pohybují kolem 10 milionů korun. A hrazeny budou z pojistky.

Poškozené koleje už pracovní čety stačily demontovat. Na řadu přišly i pražce. Bagr se zakousl do štěrku. Odvážela ho nákladní auta. Všechno muselo z náspu pryč. Statici a geotechnici zjišťovali, jestli všechno po železniční nehodě drží, jak má. Včetně pilotů a kotev.

Veškeré opravy přebírá od Správy železniční dopravní cesty Karlovarský kraj. Pro někoho možná překvapivé rozhodnutí. Má to svůj důvod.

"Opravy na místě bude řídit Krajská správa a údržba silnic. Máme tam stroje a zhotovitele, kteří provádějí obchvat Mariánských Lázní. A tudíž se nabízí, aby provedly opravy přímo na místě. Tedy násep a další věci, které je zapotřebí v souvislosti s vykolejením vlaku opravit," vysvětlila důvody mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková.

Na místo dovezli už i nové koleje. Bezprostředně po nehodě se hovořilo o tom, že vlaky mezi Chebem a Mariánskými Lázněmi by mohly začít jezdit v řádech několika dnů. Termín se nakonec ukázal jako utopistický. Výrazně se prodlužuje.

Související obsah

"Po všech těch uskutečněných měřeních a zkouškách a s ohledem na ty výsledky, ten předběžný výhled je stanovený na 20. srpna," upřesnila mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová.

Trať je po nehodě nákladního vlaku, který vykolejil s nákladem vápence v neděli vpodvečer, poškozená v délce přes 200 metrů. Trakční vedení budou technici opravovat v 300metrovém úseku.
 

vbo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz