Technoparty

Technoparty u Plzně rychle bobtná, tančí na ní dva tisíce lidí!

Technoparty u Čížkova na Plzeňsku rychle narůstá. Zatímco v pátek večer bylo na místě podle odhadů policie asi 300 lidí, v sobotu ráno už to bylo přibližně sedmkrát víc.

"Přes noc na místo najela další vozidla, v současné době je tu přibližně 300 osobních a stejný počet nákladních aut a pohybují se tu přibližně dva tisíce lidí," uvedla před sobotní devátou hodinou ráno policejní mluvčí Martina Korandová.

Podle ní hudba do okolí zní už od noci. "Kolegové řešili několik přestupků v dopravě a také drogy," doplnila Korandová.

"Na místě se nachází přibližně 1500 až 2000 lidí, vše se zatím obešlo bez vážného narušení veřejného pořádku. Policisté pomáhali poskytovat i první pomoc muži, kterého bodla vosa zřejmě zevnitř do krku. Poté si jej převzali záchranáři," uvedla v sobotu odpoledne Korandová

Další technoparty se v sobotu koná u středočeských Milovic. Reportér TV Nova z místa krátce po poledni hlásil, že je tu zatím klid a hudba dosud hrát nezačala.

Související obsah

Největší drum and bassový festival světa se tady v Milovicích koná od středy do neděle. Odhadem se ho účastní na 15 tisíc lidí, kteří přicestovali ze všech koutů planety. Celníci a policisté je začali odchytávat už na hranicích či na letišti v Praze. A pak hlavně u vjezdu do areálu.

Řidiče čekala zkouška na alkohol a drogy, většinou s tím problém neměli. Policisté při kontrolách v sobotu zadrželi také podivnou směs, kterou budou analyzovat experti. Žádné další problémy zatím hlášeny nejsou.

Analýza "laskomin", které lidé nosí po kapsách, obvykle trvá dny i týdny. Plynový chromatograf to zvládá podstatně rychleji. "Celá procedura trvá zhruba půl hodiny, do půl hodiny dáme protokol s konkrétním výsledkem," řekl odborník Marek Marinec.

"Oni od nás odjíždí už s tím, že jim bylo sděleno obvinění. Je to úleva, protože si pak nemusíme dopisovat po celé planetě," řekl Marek Šmíd, policie ČR.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz