Domácí

"Lidé leží ve škarpě, máme strach," popsali místní party u Blažimi

Lidé ze středočeské vesničky Blažim a širokého okolí zažili bezesný víkend, na ohromnou party se sjeli lidé z mnoha koutů světa. Akce byla úřadům dopředu nahlášená, některým z místních ale vadí, že o ní nevěděli. Podle nich se lidé váleli ve škarpách, všude po nich zbyly výkaly a nepořádek. Všechny hlavně trápil neustálý hluk a dunění.

Už od pátku odpoledne začala v okolí obce Blažim u Neveklova znít dunivá hudba, na ohromnou party se sjeli lidé z mnoha zemí Evropy. Kromě českých účastníků přijeli lidé z Francie, Itálie, Maďarska, Nizozemska a mnoha dalších zemí.

První účastníci na party dorazili už ve čtvrtek. Vesnička se až do pondělí zcela proměnila, počet účastníků party převýšil počet obyvatel. Někteří z místních prý o ničem nevěděli.

"Obyvatelé Blažimi zažívají něco nečekaného, neoznámeného a mají strach. Strach o sebe, o své majetky a o své zdraví. Opilí a zfetovaní technaři jsou ve škarpách u silnic, všude jen výkaly, bordel a hluk," popsal jeden z místních obyvatel.

  

Podle policie jde o nahlášenou akci, policisté byli neustále na místě. "Akce byla oznámena obecnímu úřadu a probíhala na soukromém pozemku. Technoparty se účastnilo přibližně 5 tisíc návštěvníků. Policisté byli po celou dobu trvání akce přítomni a situaci monitorovali. Nezaznamenali jsme hrubé narušení veřejného pořádku a zasahovat jsme tak nemuseli," přiblížila policejní mluvčí Veronika Čermáková.

Související obsah

"Víme, že hluk je slyšet nejenom v blízkých obcích, ale také ve větší vzdálenosti jako třeba Slapy a dokonce snad Praha - Kolovraty," uvedl pan Václav.

Policie přijala několik hlášení o rušení nočního klidu, tato oznámení bude řešit s organizátorem akce v rámci přestupkového řízení.

"V okolí probíhající technoparty policisté řešili řadu přestupků na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, a to především řidiče, kteří řídili motorová vozidla pod vlivem alkoholu nebo omamných a psychotropních látek," doplnila Čermáková.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz