Domácí

"Lidé leží ve škarpě, máme strach," popsali místní party u Blažimi

Lidé ze středočeské vesničky Blažim a širokého okolí zažili bezesný víkend, na ohromnou party se sjeli lidé z mnoha koutů světa. Akce byla úřadům dopředu nahlášená, některým z místních ale vadí, že o ní nevěděli. Podle nich se lidé váleli ve škarpách, všude po nich zbyly výkaly a nepořádek. Všechny hlavně trápil neustálý hluk a dunění.

Už od pátku odpoledne začala v okolí obce Blažim u Neveklova znít dunivá hudba, na ohromnou party se sjeli lidé z mnoha zemí Evropy. Kromě českých účastníků přijeli lidé z Francie, Itálie, Maďarska, Nizozemska a mnoha dalších zemí.

První účastníci na party dorazili už ve čtvrtek. Vesnička se až do pondělí zcela proměnila, počet účastníků party převýšil počet obyvatel. Někteří z místních prý o ničem nevěděli.

"Obyvatelé Blažimi zažívají něco nečekaného, neoznámeného a mají strach. Strach o sebe, o své majetky a o své zdraví. Opilí a zfetovaní technaři jsou ve škarpách u silnic, všude jen výkaly, bordel a hluk," popsal jeden z místních obyvatel.

  

Podle policie jde o nahlášenou akci, policisté byli neustále na místě. "Akce byla oznámena obecnímu úřadu a probíhala na soukromém pozemku. Technoparty se účastnilo přibližně 5 tisíc návštěvníků. Policisté byli po celou dobu trvání akce přítomni a situaci monitorovali. Nezaznamenali jsme hrubé narušení veřejného pořádku a zasahovat jsme tak nemuseli," přiblížila policejní mluvčí Veronika Čermáková.

Související obsah

"Víme, že hluk je slyšet nejenom v blízkých obcích, ale také ve větší vzdálenosti jako třeba Slapy a dokonce snad Praha - Kolovraty," uvedl pan Václav.

Policie přijala několik hlášení o rušení nočního klidu, tato oznámení bude řešit s organizátorem akce v rámci přestupkového řízení.

"V okolí probíhající technoparty policisté řešili řadu přestupků na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, a to především řidiče, kteří řídili motorová vozidla pod vlivem alkoholu nebo omamných a psychotropních látek," doplnila Čermáková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz