MotoGP

Brno žije motorkami! Policie povolala posily, v sobotu byl klid

Brno tento víkend žije motocyklovou Grand Prix České republiky. Do města a jeho okolí se sjely desítky tisíc fanoušků těchto silných strojů. A to znamená nejen problémy v dopravě, ale i rušení nočního klidu.

Atmosféra v kempu u Masarykova okruhu byla opravdu bouřlivá. Fanoušky motocyklových závodů neodradilo ani sobotní deštivé počasí. Už v noci bylo znát, že do Brna přijeli motorkáři a vyrazili se bavit. Strážníci měli zhruba 30 telefonátů kvůli rušení nočního klidu, což je o polovinu víc, než během běžné sobotní noci.

Ve městě zaznamenali 11 pospávajících opilců a řešili i jednoho okradeného cizince. Kromě toho se ale nic závažného v jihomoravské metropoli nestalo. V kempu u okruhu byla taky situace relativně klidná. Ale v noci na neděli může být všechno úplně jinak. Nejbouřlivější večírek totiž mívají fandové právě noc před závodem.

Ve službě je tento víkend každý, kdo má ruce, nohy a policejní odznak. Policisté kvůli Velké ceně odslouží za tři dny až 2000 směn. Pomáhají jim i studenti policejní školy. Za úkol mají předcházet svou přítomností krádežím, kontrolovat stav motorek i zaparkovaných aut. Zatím je ale klid.

"Co se týče noci na dnešek a sobotního dopoledne, tak jsme nemuseli řešit žádné zásadní problémy," potvrdil v sobotu mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.

Související obsah

V pohotovosti jsou pro jistotu i psi, kteří dokážou najít výbušninu. U okruhu můžete potkat i jízdní policii. Policisté na koních mají za úkol prohledávat terén kolem závodiště, který je hůř přístupný. Na lesních cestách většinou odchytávají zatoulané návštěvníky.

"Aby se neztratili. Někteří jsou společensky unaveni, tak jim případně pomáháme najít cestu," popsal svoji činnost Radek Šejstal z jihomoravské jízdní policie.

Dohled nad akcí má řídící štáb. Dohlíží taky na aktuální dopravní situaci. Policisté sledují všechny příjezdové cesty k okruhu, aby mohli včas zareagovat na případné kolony a usměrnit dopravu.

Související obsah

"Můžeme dopravní značení měnit tak, jak potřebujeme v souvislosti s nájezdem návštěvníků k areálu, a potom měnit při rozjezdu," vysvětlil velitel dopravního opatření Jindřich Rybka.

Na generálním štábu je i zástupce jihomoravské záchranky. V případě výjezdu může své kolegy navigovat k pacientovi tou nejrychlejší cestou. Zatím ale moc práce neměli, řešili jen nevolnosti z alkoholu. "Musím zaklepat, zatím nebylo potřeba odvézt žádného pacienta," řekl záchranář Daniel Bartošek.

Všichni byli ale v sobotu v pohotovosti. Nejrušnější část Grand Prix - sobotní noc a nedělní závody – je teprve čekala. Fanoušci už mnohokrát dokázali, že za to opravdu umějí vzít.

vbo, Věra Müllerová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz