Domácí

Ohňostroj na Nový rok už v Praze nebude, nahradí ho promítání

Ohňostroj na Nový rok už v Praze nebude, nahradí ho promítání
Zdroj: Profimedia

Pražští radní schválili, že hlavní město nebude mít první den roku 2020 tradiční novoroční ohňostroj. Nahradí ho takzvaný viddeomapping, tedy technologie, která umožňuje promítat roztodivné obrazy na budovy.

Pražští radní ve středu rozhodli, že hlavní město rok 2020 tradičním ohňostrojem nepřivítá. "Na Nový rok čeká Prahu změna. Místo novoročního ohňostroje se lidé mohou těšit na videomapping," uvedl pražský magistrát na twitteru.

"Toto rozhodnutí vedení města je krokem vstřícnosti nejen pro obyvatele metropole, ale také pro přírodu vzhledem k tomu, že v uplynulých letech hlasité výbuchy pyrotechniky vyvolávaly nevoli u majitelů domácích mazlíčků, rodičů malých dětí a mohly ohrozit divoké ptactvo" dodal magistrát.

"Praha je moderní metropolí. Proto reagujeme na současné světové trendy a oslavíme vstup do nového roku videopmappingem namísto klasického ohňostroje. Lidé tak o zajímavou podívanou nepřijdou, oslavy ale budou ohleduplné ke zvířatům a nedojde během nich ke znečištění ovzduší," napsal primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti).

Související obsah

 

Videomapping je technologie promítání obrazců například na fasády domů nebo interiéry budov. "Jsem rád, že se Praha rozhodla, že se připojí k moderním metropolím a místo hlučného ohňostroje uspořádá videomapping," vyjádřil se k rozhodnutí magistrátu předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.

"Novoroční ohňostroj je pro mnohé zajímavá podívaná, ne všichni ale tuto zábavu vítají. Měli bychom myslet i na malé děti, seniory a zvířata," dodal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz