Kočky

Takový luxus nemá ani většina lidí! Kočky v tomto útulku žijí v přepychu

Ve čtvrtek slaví lidé po celém světě Mezinárodní den koček. Podívejte se u té příležitosti do luxusního útulku, který mají v západním Hollywoodu. V kočičí kavárně si zájemci o adopci můžou vychutnat kávičku a zároveň se ve stylovém pokojíčku seznámit s kočičími tuláky.

Bílé nadýchané koberečky, měkoučké polštářky a na nich rozkošnicky se rozvalující kočičí svěřenci. Vítejte v Hollywoodu, který jak vidno, už není jen rájem filmových fanoušků, ale i zatoulaných či nechtěných koček - tedy aspoň těch, kterým svou hřejivou náruč nabídla zakladatelka stylové kočičí kavárny.

"Poskytujeme domov kočkám a koťatům, kterým by jinak hrozilo utracení v útulcích. Zároveň dáváme lidem prostor, aby s nimi strávili nějaký čas, a pokud se do některé z koček zamilují, aby si ji i adoptovali," popsala zakladatelka útulku Kanchan Singhová.

Zatímco v běžném útulku si potenciální zájemci vybírají z koček, které na ně smutně koukají zpoza drátěných klecí a pochovat si je můžou sotva na pár minut, v kočičí kavárně můžou námluvy trvat nekonečně dlouho.

To, jestli si s některým z chlupáčů padnou do oka, přitom zjistí v takřka domácím prostředí - u kávičky a sušenek. Kočičky si navíc budoucí majitelé můžou otestovat v zápalu hry, stejně jako Elizabeth Osbornová, která si z kočičí kavárny odnesla osmitýdenní Konu.

Související obsah

"Přišla jsem a vybrala si kočičku, která se nejvíce hodí k mé a manželově povaze a životnímu stylu. Všechny kočky jsme si mohli prohlédnout a pohrát si s nimi. Ten pocit, že zachraňujete koťátko, je fajn," svěřila se zbrusu nová majitelka kotěte.

Sponzory kočičí kavárna de facto nepotřebuje. Drobečci s roztomilými vousky si totiž na sebe vydělávají sami. Schůzky s potenciálními páníčky, které je potřeba si předem rezervovat, jsou totiž zpoplatněné. Za 30minutovou seznamovací akci zájemce zaplatí v přepočtu 460 korun, za 70 minut pak něco málo přes osm stovek.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz