Domácí

Výbuch na Opavsku zdemoloval rodinný dům! Jeden člověk zemřel

Ve Strahovicích na Opavsku došlo ve čtvrtek vpodvečer k velké tragédii. Při výbuchu v rodinném domě zemřel jeden člověk. Příčina ještě není známá, spekuluje se však o tom, že za to mohla munice z války, kterou muž sbíral.

Výbuch domu potvrdl mluvčí opavských hasičů Petr Kůdela. "Jedna osoba zemřela, další dvě vyvázly bez zranění. Deset lidí z okolních domů jsme museli evakuovat," řekl redakci TN.cz. "Včera na místě zasahovalo šest jednotek hasičů, dneska je tam dokonce i záchranný útvar hasičů z Hlučína s těžkou technikou," dodal Kůdela.

K výbuchu došlo okolo půl šesté večer v obci Strahovice v dvoupodlažním rodinném domě, jehož polovina je nyní úplně zdemolovaná. Na místě zasahují i policisté a pyrotechnici. Hasiči zahájili vyšetřování, příčina je zatím nejasná.

Související obsah

Mezi místními se však spekuluje o tom, že za výbuch mohla munice z druhé světové války, kterou mladý muž sbíral. "Velké neštěstí, bouchly granáty. Klučina asi mrtvý, barák na odpis," napsala jedna žena na facebooku. 

"V domě bydlela rodina, rodiče a jejich syn (asi 26 let), který sbíral válečné artefakty. Včera si údajně přinesl domů nějakou nalezenou munici, která mu odpoledne explodovala. Zemřel, rodiče zraněni nebyli," napsal redakci TN.cz divák.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz