Placido Domingo

Plácido Domingo čelí obvinění z obtěžování. Ozvalo se devět žen

Plácido Domingo čelí obvinění z obtěžování. Ozvalo se devět žen
Zdroj: Profimedia

Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že sexuálně obtěžoval několik žen. Zpěvák obvinění odmítá, jeho nevhodné chování ale potvrdilo téměř třicet svědků. Některé ženy měl nutit k sexuálním stykům.

Na povrch vyplouvají události, kterých se měl Plácido Domingo dopustit od konce 80. let. Týkají se osmi pěvkyň a jedné tanečnice. Sedm z nich má pocit, že odmítnutí Domingova návrhu mělo negativní vliv na jich kariéru. Operní pěvec jim údajně nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Ženy si myslí, že díky němu nedostaly role, o které usilovaly.

Ženy popsaly nevhodné chování, kterého se měl legendární pěvec dopustit. Jedna z nich se svěřila, že ji líbal proti její vůli. Další popsala, že jí sáhl pod sukni. "Pracovní oběd není nic nezvyklého. Když na tebe během něj někdo neustále sahá, to už neobvyklé je," popsala jedna z tanečnic pro web Los Angeles Times.

Další tři desítky lidí ze světa opery potvrdily, že byly svědky jeho nevhodného chování. Osmasedmdesátiletý Domingo se ale tvrzení brání. Údajně se domnívá, že k ženě vždy přistupoval intimněji s jejím souhlasem. "Tahle tvrzení těchto nejmenovaných žen jsou velmi znepokojivá a nepřesná," popsal zpěvák.

Související obsah

Domingo nad celou událostí vyjádřil lítost. "Je bolestivé slyšet, že jsem někoho mohl zklamat, nebo způsobit nepříjemný pocit a je jedno, jak dávno to bylo, nebo jaké byly moje úmysly. Myslel jsem si, že to bylo vždy vzájemné. Kdo mě zná, nebo kdo se mnou pracuje, dobře ví, že bych někoho úmyslně nezranil, nebo mu neublížil," zakončil zpěvák.

Madridský rodák Plácido Domingo je přezdívaný "Král opery". Za svou kariéru předvedl více než sto dvacet operních rolí. Od roku 1996 zastává post uměleckého ředitele Washington Opera a v létě roku 2000 převzal také umělecké vedení Los Angeles Music Center Opera. Provozuje mexickou restauraci v New Yorku, zpívá a diriguje po celém světě. Je držitelem řady ocenění, mezi nimi několika hudebních cen Grammy.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz