Zajímavosti

Mezi operními hvězdami hoří válka. Pecková drsně útočí na kolegy

Tak a teď vás urazím všechny. Věta, kterou si operní pěvkyně Dagmar Pecková zřejmě vyryla nad postel. Na své kolegy z branže už třetím měsícem střílí jedno ostré slovo za druhým. A přestože se na ni chystá trestní oznámení, nezdá se, že by s tím plánovala skončit.

Z facebooku si udělala kanón, ze kterého střílí urážku za urážkou. Začalo to v září po zádušní mši za zesnulou Hanu Zagorovou. Peckovou zvedlo ze židle, že někdo udělal chybu a k její fotce omylem napsal jméno Evy Urbanové.

"Tady to té Evičce ale sluší. A jakou má pěknou dceru," strefila se do kolegyně, která žádné děti nemá.

Uběhlo sotva pár týdnů a hněv Peckové stihl vokální uskupení 4 Tenoři, ve kterém působí Marian Vojtko, Michal Bragagnolo, Pavel Vítek a Pavel Kříž. "Tohle teď vydává Supraphon! Co furt nějakej Smetana… kýč nade vše," napsala.

Související obsah

Parta pěvců zůstala nad věcí a kritiku přešla mlčením, trpělivost ale došla operní pěvkyni Andree Kalivodové. "Milí kamarádi! Tak takhle, prosím vás, ne! I když v životě dokážete uspět svojí prací, talentem a vůlí jako tato paní, nikdy prosím své kolegy a jejich práci veřejně nedehonestujte. Být hanlivý, to dokáže každý, ať už má názor jakýkoliv. Pro mě je uměním povzbudit, podržet a navzájem si fandit! Zejména v této těžké době. Radši v pokoře, pojďme si fandit. Zloba a nicota se mi příčí," vzkázala.

Peckovou to však nezastavilo, spíš povzbudilo k dalším kopancům. Kromě Kalivodové se tento týden pustila i do Daniela Hůlky.

"Když si někdo v bulváru musí nutně dokazovat, že něco umí, je to prostě chudák! Nic víc, nic míň. A to, že se na tom sveze zrovna Kalivodová, kterou úplně normálně vyrazili z Národního divadla, to asi zapomněla podotknout, protože to by se teď bulváru moc nehodilo do krámu. A to samé Hůlka. Ať si jdou do světa dokazovat, co umí. Kdo jim v tom brání? Já snad?" rozčílila se Pecková.

Související obsah

To ale ještě netušila, že Kalivodová nebude jako ostatní a bude se bránit právní cestou. Za urážky se rozhodla na Peckovou podat trestní oznámení.

Pecková má za sebou hvězdnou kariéru, angažmá měla třeba v Semperově opeře v Drážďanech či Státní opeře v Berlíně. Vystupovala i v Ženevě, San Franciscu, Paříži, Barceloně, Mnichově, Stuttgartu a řadě dalších světových scén.

Za roli Carmen v pražském Národním divadle v roce 2000 obdržela Cenu Thálie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz