Pštros

Původní majitel se pštrosic zbavil, teď se těší ze tří mláďat!

Dvě pštrosice, kterých se na jaře zbavil původní majitel vypuštěním do přírody, prožily v novém domově v zooparku nedaleko Jindřichova Hradce nečekaný románek. Obě okouzlily samce, který je s nimi ve výběhu. A v tomto týdnu se jim vylíhla tři mláďata.

Byla ta láska na první pohled. Pštrosího samce dvě nové opeřené krasavice ve výběhu okouzlily natolik, že se zkrátka neudržel. Stačilo pár týdnů a obě pštrosice Nandu nakladly kolem dvaceti vajec. Ta jejich otec pečlivě několik týdnů zahříval a povedlo se. Nyní už se pod jeho křídly schovávají tři malí opeřenci.

"Samec sedí běžně těch 40 dní. Má pod sebou ještě šest vajec, tak čekáme, zda se ještě něco vylíhne," doufá v další přírůstek ošetřovatel Lukáš Kukačka.

Postarat se o ně musí právě samec. Matky už totiž svoji povinnost splnily, a tak se nyní spokojeně prochází po výběru. Nový domov dostaly na konci dubna. Při jejich odchytu se pracovníci zooparku pořádně zapotili.

Související obsah

Odchyt na poli, v lese i loukách trval několik hodin. Pštrosy do přírody vypustil původní majitel, který se jich tak chtěl zbavit. A jak se nyní ukázalo, v novém prostředí jsou spokojení. O další přírůstky se může pštrosí samec prý pokusit opět za půl roku.

pez, TN.cz

K tématu Pštros

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz