Domácí

Velká demonstrace za práva zvířat, aktivisté požadují přísnější tresty

Asi tisíc lidí v sobotu demonstrovalo v Praze za práva zvířat. Aktivisté dávali najevo svou nespokojenost se současnou legislativou, která podle nich nedostatečně postihuje týrání zvířat i množírny domácích zvířat. A žádají přísnější tresty. Praha se tak poprvé připojila k dalším čtyřiceti světovým metropolím, ve kterých se konaly podobné akce.

Na 20 organizací zapojených do sobotního protestu prý obdrží denně informace o 5 až 10 nových případech týrání zvířat. Současná legislativa ale nedokáže viníky dostatečně potrestat.

Hlavním požadavkem tohoto pochodu je zavedení přísnějších trestů za týrání zvířat. "Lidem se dávají podmínky, pokuty, ale nikdo není skutečně trestán. A taky naším dlouhodobým cílem je ukončení veškerého zneužívání zvířat," uvedla mluvčí spolku Otevři oči Tereza Vandrovcová.

Ochránci zvířat už proto navrhli změny v novele trestního zákoníku i kriminalizaci množíren. Ústavněprávní výbor sněmovny však v novele ponechal výše trestních sazeb na nynější úrovni. "Nedávno byla v ústavněprávním výboru naprosto vykostěna," reagoval advokát Robert Plicka.

Související obsah

Aktivisté vyrazily krátce po poledni z Klárova, šli přes Staroměstské náměstí a skončili v horní části Václavského náměstí, kde se nakonec sešla asi tisícovka účastníků. Podle organizátorů se jedná o jednu z největších akcí v ČR za práva z zvířat.
 

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Změna v registraci. Na posilující dávku se už mohou hlásit všichni

Všichni zájemci o posilující dávku vakcíny proti covidu-19 si od pondělí nově mohou udělat předregistraci. Samotná registrace je pak uvolněna v den nároku na další dávku. Jakmile se kapacita vybraného očkovacího místa uvolní, zájemci přijde PIN 2 k rezervaci konkrétního termínu. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví na twitteru Chytré karantény.

Píše se na Deník.cz