Domácí

V kempu na jihu Čech se zastavil čas, inspektor ani neudělil medaili

Prázdninový inspektor se tentokrát vypravil do kempu Osika na jihu Čech. Podle diváků, kteří TV Nova poslali tip, se tam prý zastavil čas ještě v dobách socialismu. Lidé do kempu jezdí prý hlavně kvůli okolní přírodě, která láká k cykloturistice. Kemp navíc leží jen pár kilometrů od hranic s Rakouskem.

Autokemp Osika se rozkládá na ploše deseti hektarů. Ubytovat se můžete v jedné z dvaceti chatek. Návštěvníci sem ale nejčastěji jezdí pod stan nebo s karavanem. Kemp leží čtyři kilometry od Nové Bystřice a necelých sedm kilometrů od hranic s Rakouskem. Už na první pohled se tam zastavil čas.

"Já se sem vracím po 40 letech. Si myslím, že se tady nezměnilo nic, že je to pořád stejné," popsal jeden z návštěvníků kempu. Současný stav odůvodnil majitel nedostatkem peněz.

"Ty peníze, co se tady vydělají za rok, já jsem rád, že to tak vystačí. Protože to jsou obrovské náklady. Sečení, pitná voda, odvoz fekálií," vysvětlil provozovatel Stanislav Musil.

Opravu by potřebovaly hlavně toalety. Chcete-li cestovat časem a vrátit se o 30 let zpět, bude pro vás jejich návštěva opravdovým zážitkem. Určitě si ale nezapomeňte nejprve utřít prkénko, pokud budete mít čím.

V kabince reportéři objevili jeden obrovský nedostatek, chybí tam totiž toaletní papír. Pokud na něj zapomenete před vykonáním potřeby, musíte si pro něj dojít na chodbu a tam si ho dodatečně natrhat.

Vysprchovat se tam můžete pouze od půl osmé do půl desáté. Úklid se údajně dělá třikrát denně. Na první pohled jsou sprchy o poznání čistější než toalety. Mýdlo na ruce nehledejte. A teplá voda teče, dokud nedojde v bojleru.

Související obsah

Přímo kempem prochází úzkokolejná trať. A to je asi tak jediná atrakce, kterou v kempu najdete. V areálu jsou dvě hospody, které mají jiného provozovatele. "Vařím domácí guláš nebo domácí svíčkovou," uvedla provozovatelka restaurace Kateřina Bílá. S jídelnou jsou lidé spokojeni.

V chatce se ubytujete od 520 korun za noc. Za stan dáte 80, karavan vás vyjde na jednou tolik. Za domácí mazlíčky nezaplatíte nic. Protože je v kempu Osika hodně co zlepšovat, medaili reportéři neudělili.
 

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz