Polsko

Záchranáři už třetí den bojují o život dvou mužů! Voda je uvěznila v jeskyni

Už třetí den polští záchranáři bojují o život dvou speleologů, kteří uvízli ve Velké sněžné jeskyni ve Vysokých Tatrách. Muži zůstali uvězněni v jeskyni v sobotu a zatím se záchranářům nepodařilo s nimi navázat kontakt.

Dvojice uvízla v sobotu asi 500 metrů pod vchodem do Velké sněžné jeskyně. Cestu jim odřízla voda, která stoupla po deštích. Speleology se snaží zachránit až tři desítky polských záchranářů. Na pomoc jim vyrazil také slovenský tým. 

Situaci komplikuje především nízká teplota uvnitř jeskyně a hloubka vody. "Vzhledem k dlouhé době pobytu mužů v extrémních podmínkách existují vážné obavy o jejich zdraví," řekl Piotr Konopka z Tatranské dobrovolnické záchranné služby (TOPR).

V neděli odpoledne záchranáři vstoupili do jeskyně s kamerou, která dokáže proniknout do prostorů dlouhých až patnáct metrů. Je také odolná proti vodě, informoval portál rmf24.pl.

Záchranná akce v polských Tatrách: 

Na místě jsou také pyrotechnici, kteří se snaží rozšířit nejužší místa pomocí náloží. "V jeskyni působí skupina pyrotechniků. V tomto ohledu spolupracujeme s Vojenským ústavem vyzbrojovací techniky," uvedl Jan Krzysztof z TOPR.

Související obsah

Se záchranou pomáhají i hasiči z Krakova. Očekávají, že by mohla voda začít pomalu opadávat. Podle předpověči nehrozí další srážky. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz