Zahraničí

Muže napadl žralok, málem ho zabil! Život mu zachránil jeho pes

Muže napadl žralok, málem ho zabil! Život mu zachránil jeho pes
Zdroj: Getty Images

O svůj život několik minut bojoval James White, kterého před třemi týdny napadl v Kalifornii žralok a zakousl se mu do nohy. Muž se nemohl hýbat a nedokázal se od žraloka dostat pryč. Na pomoc mu nečekaně přiběhl jeho pes. Ten chytil žraloka za ocas a stáhl ho pryč. Muž díky němu útok přežil.

Obrovské štěstí měl Američan James White. Před třemi týdny vyrazil na ryby blízko pobřeží Bodega Bay v Kalifornii. Když na svém háčku ucítil rybu, snažil se ji dostat ven. Jednalo se však o žraloka. White se proto rozhodl z něj háček vyndat.

Toho žralok rychle využil a zakousl se muži do nohy. "Všude byla okamžitě krev. První skousnutí propíchlo tepnu, tlak byl intenzivní," popsal White situaci portálu newsweek.com. Žraloka se muži nedařilo odtrhnout z jeho nohy. Začal proto křičet o pomoc a doufal, že ho uslyší ostatní rybáři.

Než se vydal na ryby, nechal v autě svého pitbula Darbyho. Ten muže slyšel křičet, otevřel dveře a běžel mu na pomoc. Nejdřív se mu podařilo kousnout žraloka do žáber. To však způsobilo, že se žralok zakousl hlouběji. 

White se snažil svého psa zahnat, ten se nevzdal. Popadl žraloka za ocas a stáhl ho z Whiteovy nohy. Zvíře poté odplulo pryč. "Kdyby tam nebyl, dopadl bych mnohem hůř," dodal White. 

Související obsah

Také netušil, čeho je jeho pes schopný. Vždycky ho považoval za laskavého a hravého. Je vděčný, že ho má. "Od prvního dne je součástí rodiny. Teď ještě o trochu víc," vysvětlil White. 

Není to poprvé, co domácí mazlíček bojoval se žralokem. Na začátku července letošního roku žralok napadl psa v mělké vodě. Okolo se naštěstí pohybovali další psi a svému kamarádovi se vydali na pomoc. Žraloka se jim podařilo zahnat pryč.

Podívejte se na záběry žraloka v Chorvatsku ze začátku června:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz