Zpěvák

Smutná zpráva! Zpěvák Petr Čejka prohrál boj se zákeřnou nemocí

Smutná zpráva! Zpěvák Petr Čejka prohrál boj se zákeřnou nemocí
Zdroj: facebook

Česká hudební scéna přišla o významného člena. V sobotu prohrál boj s leukémií zpěvák Petr Čejka, frontman kapely Čejka Band, která se proslavila například písní Večerníček. Čejka zemřel téměř na den přesně dva roky poté, co mu zákeřnou nemoc diagnostikovali. Nepomohla ani transplantace kostní dřeně, kterou Petr minulý měsíc absolvoval.

O úmrtí oblíbeného pětapadesátiletého zpěváka z Benešovska informovala v sobotu večer na facebooku jeho manželka Marie Čejková.

"Dnes kolem 17. hodiny odešel z tohoto světa člověk, který velmi miloval život, svou rodinu, své studio a kytaru, kterou by nevyměnil za nic na světě, jeho energie, optimismus a věčně dobrá nálada těšila široké okolí. Vždycky bude s námi, v našich srdcích, písničkách a ve společných zážitcích, které končily někdy i brzy k ránu," napsala v sobotu Marie Čejková na facebooku.

"Je to neuvěřitelně smutná realita, kterou nám připravil. Nikdy ho nepřestanu milovat," dodala Marie Čejková.

Související obsah

Čejkův příběh před dvěma lety přinesla i televize Nova. V létě 2017 mu lékaři diagnostikovali leukémii. A bylo to na poslední chvíli. "Majda (manželka – pozn. red.), kdyby mě neodvezla na ÚHKT (Ústav hematologie a krevní transfuze), tak vlastně během 14 dní bych byl pryč. To rychle postupuje," popsal Čejka v reportáži Televizních novin.

Petrovi a jeho rodině pomáhala zvládat útrapy boje s těžkou nemocí Nadace Dobrý anděl. Petr měl za sebou dlouhý pobyt v nemocnici a chemoterapii. Rodina díky pomoci nadace mohla jezdit za Petrem do nemocnice a manželka mohla dětem koupit školní pomůcky.

Kapela Čejka band se proslavila hlavně písní Večerníček:

Petr musel přerušit vystupování s populární kapelou. V létě podstoupil transplantaci kostní dřeně. "Dnes je den D a Petr zrovna dostává kostní dřeň, proto pojďme spojit své síly a veškerou energii, ať se vše podaří, chytí a ať se brzy vidíme v plné parádě a ve zdraví," napsala kapela 18. července na facebooku.

Fanoušci mu psali vzkazy plné podpory a přání uzdravení. Petrovi se ale nejtěžší bitvu vyhrát nepodařilo.

Reportáž o Petrovi Čejkovi z Televizních novin:


 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz