Zahraničí

Záchranáři hledají polského milionáře, našli jen jeho prázdnou loď

Záchranáři hledají polského milionáře, našli jen jeho prázdnou loď
Zdroj: Profimedia

Už od neděle hledají záchranáři polského milionáře. Piotr Woźnak-Starak podle všeho spadl z motorového člunu na jezeře Kisajno. Policisté kromě potápěčů nasadili do akce také člun se sonarem, veškerá snaha je ale zatím neúspěšná.

Hasiči, policisté a záchranáři se v pondělí ráno vrátili k prohledávání polského jezera Kisajno, kde se podle portálu polsatnews ztratil milionář Piotr Woźnak-Starak. Pátrání je velmi komplikované kvůli proudům a spojením s dalšími jezery. Do akce se kromě potápěčů zapojil i člun se sonarem.

Pátrání začalo už v neděli velmi brzy ráno, kdy byla nalezena opuštěná loď, kterou proud unášel po jezeře. Okamžitě se rozjela záchranná operace, podle policistů stopy na motorovém člunu naznačovaly, že se na palubě plavily dvě osoby.

Následně byla na břehu nalezena žena (27). Podle vyšetřování oba spadli do vody během obracení, žena doplavala na břeh, po milionáři se ale slehla zem.

Související obsah

Piotr Woźnak-Starak je polský filmový producent a podnikatel. Rodina Staraků podle polsatnews vlastní největší polskou farmaceutickou společnost Polpharma, rodinný majetek ale zahrnuje také celou řadu nemovitostí. Otec Piotra Jerzy Starak se objevuje na seznamu nejbohatších Poláků.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz