Domácí

Česko přišlo o významného lékaře! Rudolf Kramář stál u zrodu IKEMu

Česko přišlo o významného lékaře! Rudolf Kramář stál u zrodu IKEMu
Zdroj: IKEM

České lékařství přišlo o jednoho z nejlepších chirurgů. V úterý ve věku 89 let zemřel Rudolf Kramář, který stál u zrodu Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Celý život byl pro všechny velkým vzorem. K uctění jeho památky bude na institutu vlát černá vlajka.

O úmrtí docenta Rudolfa Kramáře informoval v úterý na svém facebooku IKEM. "Krátce nad ránem zemřel ve "svém" Institutu klinické a experimentální medicíny doc. MUDr. Rudolf Kramář, CSc., jeden z pionýrů české i slovenské kardiovaskulární chirurgie," napsal institut.

Kramář se v roce 1984 účastnil první transplantace srdce v tehdejší Československé republice. Na operaci se podíleli čtyři chirurgové. Docentovi bylo 89 let. 

"Tyto chvíle patří mezi ty nejsmutnější, které člověk zažívá. Odešel poslední z našich chirurgických "otců", kteří stáli u zrodu IKEM. Svým vztahem k pacientům, ale i životu vůbec nám byl v mnohém vzorem. Chvíle s ním prožité zůstanou v mém srdci navždy," řekl prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc., přednosta Kardiocentra IKEM a blízký přítel doc. Kramáře.

Související obsah

Na institutu bude také vlát černá vlajka. "V uctění památky skvělého lékaře a výjimečné osobnosti bude nad IKEM vlát až do posledního rozloučení s doc. Kramářem černá vlajka," doplnil insitut. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz