Meteor

Nebe nad dovolenkovým rájem rozzářil meteor. Letěl několik vteřin

Nebe nad dovolenkovým rájem rozzářil meteor. Letěl několik vteřin
Zdroj: Twitter

Extrémně jasný meteor rozzářil v noci na sobotu nebe nad Sardinií, Baleáry a jižní Francií. Byl navíc viditelný po poměrně dlouhou dobu - asi čtyři vteřiny. Lidé tak zaplavili sociální sítě svými fotkami a videy.

Zřejmě nejlepší záběry natočil řidič, který měl kameru na palubní desce auta a na twitteru má přezdívku Els. Na videu, které natočil u Cagliari, je vidět velmi jasná ohnivá koule bílé barvy. Bolid, jak se takto jasný meteor nazývá, ozářil široké okolí, píše portál Il Messaggero.

Meteor pozorovali lidé na Sardinii a Baleárských ostrovech, ve Španělsku, Itálii, na jižní Francii i v Tunisku. Společnost American Meteor Society zaznamenala dohromady 93 očitých svědectví. Bolid se k Zemi zřítil v pátek mezi půl jedenáctou a jedenáctou večer.

"Všiml jsem si silné záře na obloze, úplně rozsvítila místnost, kde jsem sledoval televizi. Okamžitě jsme vyběhli na terasu a viděli jsme žlutou kouli se svítícím ocasem za ní," popsal reklamní agent Marco Duo z Cagliari.

Související obsah

Meteor byl zajímavý také dlouhou viditelností. Na rozdíl od ostatních "padajících hvězd" ho bylo možné pozorovat až čtyři vteřiny. Vzhledem k tomu je podle odborníků pravděpodobné, že meteor neshořel v atmosféře celý, ale jeho zbytky dopadly do moře.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz