Dechovka

Královna české dechovky odešla na věčnost! Trápila ji zákeřná choroba

Královna české dechovky odešla na věčnost! Trápila ji zákeřná choroba
Zdroj: Profimedia

Zorka Kohoutová, ikona české dechovky, zemřela ve věku 88 let. Podlehla nemoci v psychiatrické léčebně v pražských Bohnicích. Zůstali po ní dva synové.

Královna české dechovky, jak bývá Zorka Kohoutová často označovaná, zemřela v pondělí 19. srpna. Dlouhá léta trpěla Alzheimerovou nemocí. Informaci přinesl portál Blesk.


Kohoutová se narodila v roce 1931 v Praze. Již v útlém věku navštěvovala pěvecké a taneční kroužky. Po druhé světové válce závodně tančila a živila se i jako modelka.


"K dechovce ji přivedl právě dirigent a její manžel, Karel Valdauf, který pro ni složil mimo jiné její veliké hity Tvé vlasy kvetou, maminko a Mládí nevybouřené," uvedla společnost Supraphon, která letos v dubnu vydala kompilační album Kohoutové.

Související obsah


Kohoutovou doprovázela dechová hudba Kutilka, se kterou vystupovala i v zahraničí. Oblíbili si jí posluchači v České republice i na Slovensku. S manželem Karlem Valdaufem, který zemřelo v roce 1982, měla dva syny.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz