útok

Extremisté brutálně zbili dvě dívky. Satanistický mor slovanstva, křičeli

Extremisté brutálně zbili dvě dívky. Satanistický mor slovanstva, křičeli
Zdroj: Profimedia

Dvě dívky se ve slovenský Piešťanech staly terčem brutálního útoku kvůli své sexuální orientaci. O víkendu na ně zaútočili čtyři extremisté. Útok se neobešel bez zranění, kvůli nedobrým zkušenostem ale napadené ženy útok nechtějí nahlásit.

O tom, co se o víkendu v Piešťanech stalo, informoval slovenský občanský aktivista a organizátor pochodů Duhový PRIDE Bratislava (slovenská obdoba pochodů Prague Pride) Peter Weisenbacher.

"Moji kamarádku, nazvěme ji Jana, zmlátili o víkendu v Piešťanech čtyři nácci. Byla tam na výletě s přítelkyní, říkejme jí Kristína. Ano, lesby. Stalo se to blízko centra," napsal Weisenbacher.

Jeden z útočníků měl podle Weisenbachera tričko s podobiznou Jozefa Tisa, prezidenta Slovenského štátu, druhý zelenou polokošili extremistické Kotlebovy Ľudové strany Naše Slovensko.

"Ženy se procházely, nijak se 'neocicmávaly', ani na sebe neupozorňovaly, byly 'slušně oblečené), občas se držely za ruku, pusu si daly naposledy nejméně hodinu před incidentem, když si koupily zmrzlinu," tvrdí Weisenbacher.

Související obsah

Podle něj určitě neudělaly nic, co by někoho mohlo rušit nebo provokovat. "Zmlátili je jen proto, že jsou lesby. Nic jim neukradli. Chlapci je i počastovali různými označeními, která nebudu opakovat, jsou dost zlá," dodal Weisenbacher.

Útočníci ženám měly říct, že jsou "duhový, satanistický mor slovanstva", což si aktivista myslí, že pochytili od zástupců církve, kteří se vůči homosexuálům vyjadřovali negativně.

Související obsah

Případ na policii napadené ženy nenahlásily, nebyly ani v nemocnici. "Že prý se to obešlo bez zranění, krev tekla 'jen' z nosu, nějaké vytrhané vlasy, pár škrábanců, poničené oblečení, rozbitý mobil," vyjmenovává Weisenbacker, jak ženy dopadly.

Jedna z nich má podle něj zkušenosti se "sekundární viktimizací", tedy tím, že jak se případ probírá, prožívá to oběť znovu. O tom, že je Kristina homosexuálně orientovaná navíc nevědí všichni a tak se žena bojí, že by mohla i přijít o práci.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz