Zdravotní pojišťovna

Pojišťovny přispívají na sportovní kroužky! Kolik ta vaše? PŘEHLED

Školní rok i termín možného přechodu k nové zdravotní pojišťovně se neúprosně blíží, a tak se tuzemské pojišťovny předbíhají v nabídce preventivních programů a benefitů. Důraz před 1. zářím kladou především na školáky a jejich sportovní kroužky, na které přispějí klidně i tisícikorunu.

Nejčastěji zdravotní pojišťovny přispívají 500 Kč jendorázově na jakýkoliv sportovní kroužek pro děti. Například VZP ale přispěje rovnou tisícikorunou – 500 korun může dítě jednou ročně využít na sportovní kroužky organizované školou nebo Asociací školních sportovních klubů, dalších 500 Kč pak pojišťovna přispívá na sportovní aktivity pořádané mimoškolským zařízením.


Mnoho pojišťoven má také kromě sportovních kroužků vyčleněný speciální příspěvek na plavecké kurzy, které děti nejčastěji absolvují na prvním stupni základní školy. Takovýto systém příspěvků má třeba Česká průmyslová pojišťovna, Revírní bratrská pokladna nebo Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR. Ta navíc také umožňuje postoupení příspěvku z rodičů na děti. Pokud tedy rodiče vlastní nárok na příspěvky nevyužijí, mohou je přidat dítěti na další péči včetně pohybových aktivit.

Kolik přesně přispívají všechny pojišťovny na sportovní kroužky, zjistíte v následující tabulce:


O jednorázové příspěvky na sportovní kroužky pro děti bývá vždy velký zájem. " V prvním pololetí letošního roku využilo tento benefit 77 tisíc dětí, které získaly dohromady 38 milionů," uvedla za VZP její mluvčí Iwona Navrátilová. Je však nutné myslet na to, že pokud už jste u pojišťovny žádali o příspěvky z jiného preventivního programu, například očkování, nemusí vám již proplatit příspěvky na dětské sportovní aktivity v plné výši či na další příspěvek už nemusíte mít nárok vůbec.

Související obsah


Myslete také na to, že se blíží termín pro možný přestup k jiné zdravotní pojišťovně. Pokud se vám tedy líbí nabídka preventivních programů a úhrad jiné pojišťovny, musíte veškeré formality stihnout vyřídit do konce září, abyste od nového roku byli jejími plnohodnotnými členy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz