Autobus

Na Ukrajinu, do Maďarska i Vídně! RegioJet chystá nová vlaková spojení

Na Ukrajinu, do Maďarska i Vídně! RegioJet chystá nová vlaková spojení
Zdroj: RegioJet/ FlixBus

Rozšíření svých tras plánuje český železniční dopravce RegioJet, od léta příštího roku zamíří na Ukrajinu a přes Vídeň do Budapešti. Autobusový dopravce Flixbus, působící mimo jiné i v České republice, zase uzavřel spolupráci s tureckou společností Kamil Koç.

Český RegioJet, jehož služeb využilo letos už více než 3 miliony lidí, potěší cestovatele, kteří tíhnou k východním slovanským zemím. Českou republiku a Ukrajinu denně spojí jedna vlaková souprava v obou směrech.

"Vidíme rostoucí zájem jak na straně obyvatel Ukrajiny cestovat do České republiky a dalších zemí Evropské unie - nejen za prací ale i za turistikou nebo studiem; stejně tak roste zájem českých turistů o cesty na Ukrajinu," řekla ředitelka vlakové a autobusové dopravy RegioJet Ivana Kašická.

Související obsah

Dva spoje denně se od příštího června proženou i na trase Praha – Brno – Vídeň – Budapešť. "Vlaky by měly nabídnout nové přímé spojení nejen mezi Českou republikou a Budapeští, ale také do dalších míst, která jsou vyhledávána českými turisty například kvůli termálním lázním, jako je Györ či Mosonmagyaróvár," doplnil železniční dopravce.

Německá autobusová společnost FlixBus si plácla s tureckým dopravcem Kamil Koç a má v plánu proniknout na maloasijské silnice.


"Dohoda vstoupí v platnost po schválení regulačními orgány a očekává se, že bude dokončena v příštích několika týdnech," uvedla německá společnost, která působí v 28 zemí Evropy a ve Spojených státech amerických. Loni s ní cestovalo 45 milionů lidí.

Související obsah


Turecký dopravce vznikl v roce 1926, v současnosti obsluhuje 61 měst napříč Tureckem a v loňském roce převezl 20 milionů cestujících. Přímé spojení z Česka do Turecka FlixBus zatím neplánuje.

Podívejte se na reportáž TV Nova o rostoucím počtu nehod na železnici zaviněných strojvedoucími:


 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz