Hnízdo

Stodola ukrývala obří vosí hnízdo! Hasiči ho zlikvidovali

Dobrovolní hasiči v Račeticích na Chomutovsku zlikvidovali zřejmě největší vosí hnízdo, jaké se kdy v Česku našlo. Mělo metr na délku a šířku. Téměř půl metru mělo na výšku. Do české knihy rekordů ale zapsáno nebude, hasiči ho zlikvidovali. Komisaři, kteří se o rekordy starají, ho tak nemohli oficiálně přeměřit.

Vosí hnízdo v Račeticích je údajně největší v Česku, možná i ve střední Evropě. Běžná vosí hnízda bývají menší, než například fotbalový míč. Dovnitř tohoto hnízda by se ale údajně vešlo přibližně dvacet takových balónů.

Hasiči hnízdo zničili, oficiálně proto rekordmanem zůstává jiné hnízdo, které je téměř o polovinu menší. Přesto by i ono působilo jen jako malá hromádka proti největším vosím hnízdům na světě, objeveným na Novém Zélandu.

Související obsah

Úplně největší hnízdo našli v roce 1963 a mělo přes tři a půl metru na délku. O něco menší tam pak našli letos v březnu - mělo přes dva metry, uvnitř žilo okolo milionu vos.
 

Vosy žijí ve hnízdech, které si budují z papírové hmoty vyrobené ze starého dřeva. V kusadlech vynášejí zrnko za zrnkem a pomocí slin hnízdo slepují.

mik, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz