Domácí

Inspekce odhalila nebezpečný fén, nařídila jeho stažení z trhu

Inspekce odhalila nebezpečný fén, nařídila jeho stažení z trhu
Zdroj: ČOI

Česká obchodní inspekce se zúčastnila mezinárodní kontrolní akce, která se zaměřovala na elektrické výrobky, které jsou nabízeny na trhu EU. Pět z kontrolovaných produktů, kterými byly vysoušeče vlasů, kulmy a žehličky na vlasy, nevyhovovalo předpisům, jeden z těchto produktů je podle inspekce dokonce nebezpečný. Lidem při použití hrozí popálení či zásah elektrickým proudem.

Celkem 12 dozorových institucí států EU včetně České obchodní instituce (ČOI) se zúčastnilo kontrolní akce, jejímž cílem bylo ověřit, zda elektrické spotřebiče prodávané v tržní síti EU, splňují technické požadavky, které stanovují předpisy EU a ČR.

Kontroly byly zaměřeny na výrobky pro péči o vlasy, v tomto případě se jednalo o vysoušeče vlasů, kulmy a žehličky.

"Inspektoři se zaměřili na české výrobce či dovozce výrobků, u kterých mimo jiné také kontrolovali prohlášení o shodě a technickou dokumentaci," uvedl mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Z celkem devíti výrobku neprošlo kontrolou pět z nich, jednalo se o jeden vysoušeč, dvě kulmy a dvě žehličky.

Související obsah

"Česká obchodní inspekce vyhodnotila jeden vysoušeč vlasů jako nebezpečný, jelikož spotřebiteli hrozí možnost popálení či úrazu elektrickým proudem. Na tento výrobek vydala zákaz dodávání výrobku na trh a jeho stažení z trhu a z oběhu," doplnil Fröhlich.

Konkrétně se jedná o vyoušeč vlasů značky Sencor. Při laboratorních zkouškách se roztavila část krytu, lidé se tak mohou popálit nebo při kontaktu s odhalenými živými částmi utrpět úraz elektrickým proudem.

Informace o výrobku

Název výrobku: Vysoušeč vlasů Sencor
Model / typ: SHD 8270VT / EUE2
Lot: 2016827007
EAN: 8590669189694

Identifikační údaje výrobce: SENCOR, Černokostelecká 2111, Praha 10, PSČ 10000
Země původu: Made in China
 

U kulem a žehliček se jednalo o nedostatky v návodek k použití, někde zcela chyběla varování, jinde byly například bezpečnostní instrukce napsané menším písmem.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz