Zahraničí

Pilot známé aerolinky hrozil sebevraždou, mohl zabít desítky cestujících!

Pilot známé aerolinky hrozil sebevraždou, mohl zabít desítky cestujících!
Zdroj: Profimedia

Pilot britské společnosti EasyJet vyhrožoval na sociální síti sebevraždou. Kamarádům napsal, že je jeho život hrozný už od narození a zabije se. EasyJet muži okamžitě zakázala létání. Do práce se bude moci vrátit, až po podstoupení psychologické léčby.

"Asi se zabiju," napsal pilot britské společnosti EasyJet přes WhatsApp svým přátelům. "Myslel jsem si, že potkávám lidi, navazuji přátelství s kolegy…můj život je nanic už od narození," stálo v soukromých zprávách.

EasyJet proto muži zakázal létání. Podstoupit teď musí spoustu psychologických testů, než si bude společnost jistá, že je schopný vrátit se do práce. "Můžeme potvrdit, že byl náš pilot postaven mimo službu. Probíhá také vyšetřování. Po celou dobu mu poskytneme naši podporu," uvedl mluvčí EasyJetu pro deník The Sun.

Pokud by se pilot rozhodl spáchat sebevraždu během letu, mohl by zabít přes sto lidí. "Bezpečnost našich cestujících a posádky je nejvyšší prioritou letecké společnosti…Vždy podnikáme kroky, abychom zajistili, že piloti EasyJetu budou plně připraveni k provozu," doplnil mluvčí.

Související obsah

Podobný případ se stal v roce 2015. Tenkrát však skončil tragicky. Pilot německých aerolinií Germanwings Andreas Lubitz tehdy zabil 149 lidí. Zabarikádoval se v kokpitu letadla a nalétl na skálu ve francouzských Alpách. Podle jeho přátel na vině byly psychické problémy a vyhoření.

Připomeňte si pád letadla Germanwings z roku 2015:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz