ČSSD

ČSSD má jednat o rezignaci Hamáčka. Řešit bude i odchod z vlády

Sociální demokraté definitivně zůstanou ve vládě. Dnes si to odhlasovalo vedení strany. Podporu od špiček ČSSD dostal i kandidát na post ministra kultury Lubomír Zaorálek. Už předtím jednal poslanecký klub, který vyslovil podporu předsedovi strany, kterého ústecká buňka předtím vyzvala k rezignaci.

Že hlasování o odchodu z vlády proběhlo, potvrdil na tiskové konferenci po jednání předsednictva předseda strany Jan Hamáček. "Přítomno bylo 42 členů předsednictva, pro hlasovalo 11," řekl Hamáček.

O jeho konci v čele strany se vůbec nehlasovalo. Atmosféru na jednání vedení strany označil předseda sociální demokracie za přátelskou. Už dopoledne mu důvěru vyjádřil poslanecký klub, který nadále zůstává patnáctičlenný.

Spekulovalo se o budoucnosti Jaroslava Foldyny. Děčínský poslanec totiž v uplynulých dnech velmi otevřeně vedení ČSSD kritizoval a prozradil také, že by podpořil i rekonstruovanou vládu Andreje Babiše.

Související obsah

Ústecká ČSSD žádala Hamáčkovu rezignaci kvůli situaci okolo ministra kultury. Nominant ČSSD Michal Šmarda, kterého odmítal prezident Zeman, se nakonec nominace vzdal. Hamáček rezignaci odmítal a odkazoval na podporu z většiny regionů.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz