Praha 8

Řidič versus cyklista: Auto skončilo s rozbitým sklem, muži hrozí vězení

Řidič versus cyklista: Auto skončilo s rozbitým sklem, muži hrozí vězení
Zdroj: Policie ČR

U vyhrocené hádky cyklisty a řidiče osobního auta museli ve čtvrtek zasahovat pražští policisté. Bouřlivá debata obou mužů ohledně využití klaksonu zašla tak daleko, že cyklista rozbil přední sklo auta. Policii se výjezdem podařilo zabít dvě mouchy jednou ranou, v cele skončil další muž, který nenastoupil k trestu.

Hádka dvou mužů začala tím, že cyklista měl sjet z chodníku přímo před osobní auto, které zrovna projíždělo Klapkovou ulicí v Praze 8. "Řidič osobního auta se cyklisty lekl, musel prudce zabrzdit a přitom na něj zatroubil," popsala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.


Jednostopého jezdce však klakson zřejmě silně podráždil a podle policie svou náhlou nelibost vyjádřil sprostou mluvou a gesty. "Celé to završil tím, že mu několikrát udeřil pěstí do čelního skla, které rozbil," doplnila Siřišťová. Policie tak 43letého muže podezřívá z poškození cizí věci, za což mu případně hrozí až jeden rok za mřížemi.

Související obsah


Při řešení vyhrocené situace přistoupil k policistům další muž a požádal je o pomoc. Tuze jej tížilo svědomí, protože nenastoupil do vězení. "Policisté mu samozřejmě pomohli, jeho problém vyřešili a muž skončil v policejní cele," uzavřela Siřišťová.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Praha 8

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz