Srážka

Tragédie v dovolenkovém ráji! Při srážce letounů zemřela i rodina s dětmi

Sedm lidí zemřelo při srážce malého letadla a helikoptéry nad španělským ostrovem Mallorca. Ve vrtulníku zemřeli němečtí manželé se dvěma dětmi a pilot. Další dvě oběti jsou z ultralehkého letounu.

Ultralight a helikoptéra se srazily nad nemocnicí ve městě Inca v neděli odpoledne. Trosky letounů skončily na poli a na cestě nedaleko domu místního farmáře. Příčina neštěstí zatím není jasná, viditelnost v té době byla dobrá. Píše o tom portál BBC.

Letadlo i vrtulník začaly po srážce hořet. Na fotkách, které se objevily v médiích, jsou vidět ohořelé a naprosto zničené vraky letounů. V ultralightu podle policie letěl Španěl z Valencie a jeho kamarád. Další informace o nich nejsou známy.

Ve vrtulníku společnosti Rotorflug seděla čtyřčlenná rodina z Německa. Manželé žili se svými dětmi, které byly ve věku devět a 11 let, v Mnichově. Domů už se ale z vyhlídkového letu nevrátí. Při srážce zemřel také pilot, který pocházel z Itálie.

Související obsah

"Ten mrtvý muž slavil 43. narozeniny spolu s rodinou kamarádů, a tak zařídili, aby je vyzvedly dvě helikoptéry. Jedna z nich měla kapacitu pro pět lidí, ta další ale jen pro tři, a tak jela ta rodina kamarádů nakonec autem," popsal pro portál Daily Mail dobře informovaný zdroj.

Po vyhlídkovém letu se měly rodiny sejít na oběd v Camp de Mar a oslavit mužovy narozeniny. Společnost Rotorflug, která let zajišťovala, vydala v neděli prohlášení, ve kterém uvedla, že příčina se stále vyšetřuje. Zároveň vyjádřila soustrast pozůstalým.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz