Banka

Podvodníci zaútočili na účty! Banka varuje klienty před falešnými e-maily

Podvodníci zaútočili na účty! Banka varuje klienty před falešnými e-maily
Zdroj: Profimedia

Na internetu se opět objevily podvodné e-maily, které se tentokrát zaměřují na klienty Fio banky. Ta důrazně varuje své zákazníky, aby na podobné zprávy určitě neklikali a e-mail rovnou smazali. Podobný případ už přitom banka musela řešit ani ne před měsícem.

Fio banka vydala v pondělí odpoledne varovaní pro své klienty. Upozorňuje je na podvodné e-maily, které se vydávají za zprávy přímo od banky. "Podobné zprávy neposíláme, proto vás prosíme, abyste neklikali na odkazy uvedené ve zprávě a e-mail rovnou smazali," varuje banka na svém webu.

Falešná zpráva se snaží působit věrohodně svým vzhledem, ten je totiž přímo v designu samotné banky. Podle jejího prohlášení je ale vždy nutné porovnat adresu v horním řádku s adresou oficiálního internetového bankovnictví. Podle té se dá totiž poznat, zda jde o podvrh.

Související obsah

Vhodné je také zkontrolovat e-mailovou adresu odesílatele. I ta může totiž napovědět, zda se jedná o podvod. Banka aktuálně pracuje na zablokování stránky.

Takhle vypadají podvodné e-maily:

Zdroj: Fio banka

Na konci července letošního roku musela banka řešit podobný případ. Falešné e-maily se snažily ze zákazníků vylákat údaje pod záminkou aktualizace zabezpečení.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz