Banka

Podvodníci zaútočili na účty! Banka varuje klienty před falešnými e-maily

Podvodníci zaútočili na účty! Banka varuje klienty před falešnými e-maily
Zdroj: Profimedia

Na internetu se opět objevily podvodné e-maily, které se tentokrát zaměřují na klienty Fio banky. Ta důrazně varuje své zákazníky, aby na podobné zprávy určitě neklikali a e-mail rovnou smazali. Podobný případ už přitom banka musela řešit ani ne před měsícem.

Fio banka vydala v pondělí odpoledne varovaní pro své klienty. Upozorňuje je na podvodné e-maily, které se vydávají za zprávy přímo od banky. "Podobné zprávy neposíláme, proto vás prosíme, abyste neklikali na odkazy uvedené ve zprávě a e-mail rovnou smazali," varuje banka na svém webu.

Falešná zpráva se snaží působit věrohodně svým vzhledem, ten je totiž přímo v designu samotné banky. Podle jejího prohlášení je ale vždy nutné porovnat adresu v horním řádku s adresou oficiálního internetového bankovnictví. Podle té se dá totiž poznat, zda jde o podvrh.

Související obsah

Vhodné je také zkontrolovat e-mailovou adresu odesílatele. I ta může totiž napovědět, zda se jedná o podvod. Banka aktuálně pracuje na zablokování stránky.

Takhle vypadají podvodné e-maily:

Zdroj: Fio banka

Na konci července letošního roku musela banka řešit podobný případ. Falešné e-maily se snažily ze zákazníků vylákat údaje pod záminkou aktualizace zabezpečení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz