Lány

Kauza lánské zakázky: Policie chce obžalovat dva lidi a firmu

V případě údajně zmanipulované zakázky Lesní správy Lány navrhla policie obžalovat dva lidi. Kauza se týká opravy svahů vodní nádrže Klíčava, která stála 300 milionů korun. Podle kriminalistů měl být při výběrovém řízení zvýhodněn jeden z dodavatelů.

Policisté navrhli obžalovat šéfa Lesní správy Lány Miloše Baláka, dále jednoho z jeho spolupracovníků a také stavební firmu Energie, která zakázku ve výběrovém řízení vyhrála.

Podle policistů měl právě Balák, kterého do funkce jmenoval hradní kancléř Vratislav Mynář, v sídle prezidenta zmanipulovat výběrové řízení. To ale Balák popírá. Podle něj byla zakázka sjednána ještě před tím, než byl dosazen do funkce. Zastal se ho i Mynář a mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Související obsah

Výsledkem stamilionové zakázky bylo zpevnění svahů podél vodní nádrže Klíčava. Práce skončily letos v červnu, trvaly čtyři roky. Podle policie byly předražené a navíc nejméně 12 milionů korun mělo odtéct do schránkové firmy s neexistujícím majitelem.

Případ dozoruje vrchní státní zastupitelství, které musí obžalobu policie potvrdit. Kancléř Mynář odmítl Baláka z funkce odvolat.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz