"To se nemělo stát!" Blízcí nemohou uvěřit smrti rodiny u Sudoměřic

"To se nemělo stát!" Blízcí nemohou uvěřit smrti rodiny u Sudoměřic
Zdroj: TV Nova

Přátelé a příbuzní oplakávají rodinu ze Vsetínska, která se autem vracela z dovolené, když se srazila s kamionem. Zemřeli oba rodiče a dva chlapci, třetí dítě převezli záchranáři s vážným zraněním do nemocnice.

Profil muže ze Vsetínska, který s téměř celou rodinou zahynul při pondělní nehodě u Sudoměřic, na sociální síti plní vzkazy kamarádů a příbuzných. Nikdo z nich nemůže uvěřit, že právě životy jejich známých vyhasly při ranní srážce s kamionem.

"Odpočívejte v pokoji," vzkázala na facebooku Petra a další se přidali se stejným přáním. Většina také vyjádřila upřímnou soustrast pozůstalým, kterým je i třetí chlapec, cestující z neděle na pondělí v havarovaném autě. S vážným zraněním skončil v dětské nemocnici.

Na sociální síti přibývají kondolence a přání každou hodinou. "Pořád mi to nedochází," svěřila se Martina. "Je to strašný šok, měl jsem vás všechny rád," doplnil Jiří. "Tohle se nikdy nemělo stát, hlava to nebere a nikdy nevezme, je mi to tak líto," uvedla Veronika.

Podle informací TV Nova se rodina vracela z dovolené v Chorvatsku, když řidička ze zatím neznámých důvodů přejela do protisměru, kde se osobák srazil s kamionem. Jeho posádka vyvázla bez zranění, v autě ale zemřeli čtyři lidé - dva dospělí a dva chlapci.

Související obsah

Třetí chlapec utrpěl mnohočetná zranění a přestože byl při příjezdu záchranářů při vědomí, uvedli ho do umělého spánku. "Byl letecky transportován na traumacentrum brněnské nemocnice," popsala mluvčí záchranky Hedvika Kropáčková. Podle portálu Blesk.cz je s chlapcem v nemocnici jeho matka, která autem nejela.

Stav zraněného chlapce nechce policie ani nemocnice vzhledem k jeho věku komentovat. Policisté hledají svědky srážky nebo řidiče, kteří měli v autě palubní kameru a nehodu mohli zachytit nebo kolem poté projížděli. Za tragédii zřejmě mohl mikrospánek řidičky.

Připomeňte si tragické pondělí na českých silnicích v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz